| DreamMyLove a întrebat:

Bună TPU!

Am 15 ani şi sânii mei sunt foarte mici. aproape inexistenţi.Ce aş putea să fac? Şoldurile sunt generoase şi fundul bombat, dar bustul mai puţin..Majoritate fetelor de vârsta mea au sânii dezvoltaţi ..Am 1,64 şi 46 kg. Dacă m-aş îngrăşa.mi-ar creşte şoldurile thinking

Deci ce aş putea să fac să-mi crească sânii, nu fundul?

20 răspunsuri:
| Consumptive a răspuns:

Nu exista o "pastila miraculoasa" daca la asta te referi...mda, ei bine exista, dar sunt pe baza de hormoni, ori nu au niciun efect si chiar nu recomand asa ceva, in special avand in vedere ca ai 15 ani.Deci, nu pastile, ticturi de marar, silicoane sau alte chestii de genul care promit tot felul de schimbari intr-un timp scurt.
Incearca sa mananci sanatos, sa faci sport si sa ai rabdare pentru ca mai ai destul timp.In plus, totul depinde de modul in care se dezvolta corpul tau, e posibil ca sanii sa ti se dezvolte pe la 17-18 ani...si daca nu o sa o faca, hai sa fim serioase, nu o sa fii nici prima si nici ultima fata cu sani mici...sunt multe fete foarte frumoase cu sani mici care sunt placute de barbati si care au care au parteneri foarte atractivi.
In legatura cu ingrasatul...depinde si ce tip de corp ai( de exemplu: clepsidra, para, mar etc.).In functie de forma corpului o sa-ti dai seama cam pe unde ti se depune grasimea.E posibil sa se depuna totul pe coapse, fund si abdomen, iar sanii sa ramana la fel.
Parerea mea e sa ramai asa, sa nu incerci sa te ingrasi, adica poate nu ai cine stie ce sani, dar esti slabuta, pun pariu ca ai o talie subtire(eu am 1.66 si 48 kg, deci sunt sigura ca si tu ai o talie subtire), picioare nici prea scurte, nici prea lungi...deci daca vrei sa pui un kg, doua bine, dar nu te ingrasa doar pentru sani, caci nu se merita.
Ma repet, mananca sanatos, fa ceva sport si stai linistita ca ai destul timp.
La o adica, mai nou gasesti oriunde tot felul de sutiene push-up, tip balconette, bluzite cu volanase si tot felul de articole despre cum sa te imbraci ca sa iti scoti bustul in evidenta, deci nu-i capat de tara.
Ah..."se zice" ca daca faci dusuri cu apa rece(nu foarte rece sa te imbolnavesti...doar putin mai rece) iti stimuleaza circulatia sanguina, la fel, sa incerci sa ii masezi usor din cand in cand.
Bafta! happy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Consumptive):

Ar iesi un roman sa raspund la tot comentariu dar tu la 1.66 si 48 kg, fara suparare, ESTI SUBNUTRITA.NORMAL CA AI TALIE MICA cand tu care tinzi spre 1.70 (esti trecuta de 1.65) ai 48 kg cand trebuia sa ai 55-58.Un sfat: NU MAI IMPUNE IMAGINEA TA CA FIIND IDEALA, PENTRU CA E DEPARTE.SUB 55 KG LA 1.66 ESTI SUBNUTRITA, FARA SUPARARE, IAR SUBNUTRITA inalta, ai niste picioare subtiri si lungi, care arata exact ca niste scobitori.Esti fata si stiu eu mai multe despre tine decat tine.Sanii sunt formati din tesut mamar (extrem de putin) si grasime (95%) deci evident ca ingrasarea ajutawinking.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Consumptive):

Da mai gasesti balconette, dar daca nu ai cel putin 100 circumferinta la sani se vede clar ca doar impingi, se vede doar sutienu si arata ridicol. Uita-te cum arata pe o subnutrita cu doar urme de sani si uita-te cum arata pe una la greutate normala si cu sani mari.
Fara sani - http://images.asos.com/inv/y/3/208/1238656/image4xl.jpg
Cu sani - http://shop.nordstrom.com/......ra/2921834
Nu le poti compara. Push up is pentru cele cu 80-90 care nu au mare lucru si vor sa pasa mai mari dar pentru cele care au doar urme... nu ai ce face decat sa-i maresti.Si daca tot suntem la tema asta, de ce mai poarta fetele fara sani sutien pe plaja? La 3-10 ani cand esti mica si ai doar sfarc nu-ti trebuie, dar cand cresti mare si ai tot doar sfarc, de ce iti trebuie?:)))

| Consumptive a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Doamne Dumnezeule, dar nu mi-am impus imaginea ca fiind ideala.straight faceEu i-am spus sa nu ajunga la nu stiu cate kilograme doar pentru a avea sani, ca trebuie doar sa astepte, ca are doar 15 ani...si daca nu e sa aiba sani prea mari nici la varsta de 18 ani, asta e, nu e capat de lume.Am spus doar ca mi se pare ca semenam cat de cat ca si raport inaltime-greutate.
Inainte sa iti creezi o imagine in minte iti spun ca poti avea putine kilograme si fara sa arati ca un stix.Nu am picioare scobitori, nu-s slabanoaga si inalta, nu am o talie de fix 60 cm, nici nu as accepta sa ajung imaginea descrisa de tine si nici nu incurajez asa ceva.
Legat de kilograme i-am spus si eu ca daca vrea neaparat sa se ingrase nu strica doua, trei kilograme, dar nici sa ajunga la 60 de kilograme, 164 cm la 15 ani ca nici asa nu e prea frumos.I-am spus doar sa faca sport(nu numai pentru sani, pentru un corp frumos in general), sa manance sanatos, sa astepte si sa nu incerce sa ia ticturi de marar sau alte porcarii care pot sa o de-a in altceva.

| Consumptive a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Am balconette si iti spun ca este pentru orice masura de la A pana la D, gasesti si pe net si in magazine aprovizionate cum trebuie...caci tot spuneai ca-ti trebuie circumferinta 100, dar isi face treaba si nici nu arata urat.
Asta e modelul care dupa cum vezi arata complet diferit de cel mov : http://shop.jolidon.ro/....../S1149.jpg si nu cred ca arata ridicol.
Acum iti dau dreptate, dar nu ai ABSOLUT NIMIC...niciunul din sutienele astea nu isi fac treaba, caci nu ai ce sa pui in ele, dar ea mi-a dat de inteles ca ceva-ceva tot are.
Acum n-ai cum sa-i zici sa-si mareasca sanii ca are 15 ani inca...ea voia cat de cat sa rezolve problema acum...nu peste x ani.Trebuie sa astepte sa creasca, apoi daca au ramas tot atat, daca inca nu s-a impacat cu ideea, daca nu s-a acceptat asa cum este, da, poate sa isi mareasca sanii. :)
"De ce mai poarta fetele fara sani sutien pe plaja?"
As scrie inca un roman ca sa-ti raspund, dar totul se rezuma la faptul ca le este rusine din n motive.

| Metempsihoza a răspuns:

Maseaza-i in fiecare seara cateva minute, e singura metoda pe care o stiu. Poate fi si ceva de familie, nu stiu. Poti vedea un endocrinolog, probabil ti-ar da un tratament cu hormoni ceva daca ar considera ca nedezvoltarea asta are vreo cauza rea. Nu te ingrijora happy

| adytzusiatat a răspuns:

Silicoanee?:d

| Demonull a răspuns:

Tragedie.nu va mai multumeste nici mama natura.

| Boox_BroscutSa_1996 a răspuns:

Freaca tata cu usturoi in fiecare dimineata si seara.

| Cosmotel a răspuns (pentru Boox_BroscutSa_1996):

Si cine se mai apropie de ei daca dupa ce gusti din ei iti miroase gura a usturoi? laughing)

| Cosmotel a răspuns (pentru Boox_BroscutSa_1996):

Stai linistita, majoritatea baietilor pe care ii cunosc se uita dupa fund nu dupa sani. big grin

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Cosmotel):

Si cum arata cu fundu rotund fain in spate si in fata nimic, parca taiat cu toporu? Penibil happy Invers merge da asa nu.Masina cu capota lunga si fund scurt am vazut, invers nu, poate de ce ARATA nu asa bine happy

| Cosmotel a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Interesant sa compari femeile cu masinile. laughing

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Cosmotel):

Is baiat.Nu-i nimic ciudat laughing Si stiu ca-i un cliseu da poti spune ca n-am dreptate?happy P.S. Mi-o fost lene sa mai scriu "stiu ca ii un cliseu, dar... "laughing

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Cosmotel):

Poti nega?:P Uita cum arata asta cu fund si fara capota ( http://www.wallpaperpimper.com/......0x1200.jpg ) si cum arata asta fara fund si cu capota :P ( http://data.motor-talk.de/data/galleries/897281/103310/bild-20567.JPG ).Mai poti zice ceva?:) Cum arata cu un fund maricel, bombat si fara sani? Parca so desumflat din fata si o mers in spate, arata straniu :)

| Cosmotel a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Nu ai ales o reprezentanta pe masura pentru femeile cu sanii mari laughing)
Ai si tu dreptate ca doar de mici am fost crescuti cu sanii la gura si stim cu totii ca sanii sunt un simbol al fertilitatii dar...hai sa nu fie ca niciunul dintre noi. Prefer sa aiba fata un chip frumos, na. laughing

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Cosmotel):

Deci ador cum pui problemele happy Dar daca-ti arata cu chip frumos si "desumflata" in rest, zici ca iesi cu un baiat deghizat.Serios acuma.Si eu zic ca am ales reprezentantii foarte bine cat despre sanii la gura nu comentez laughing Da...am "crescut" cu ei laughing Cei 1.90 Sigur de la ei mi se tragelaughing

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Cosmotel):

Ai naibii ai dreptate. Abia acu cand mi-am recitit mesaju mi-am dat seama ca pentru reprezentantu cu fund trebuia sa aleg Renault Megane-u, adica asta http://www.carwallpapers.ru/......05.jpg.Hai ca acu sigur am nimerito :)

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Cosmotel):

Doar ca renaultu are si "sani" si vezi ce frumos arata?happytongue

| Vladuthz a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Nu te supara, insa tind sa te contrazic. Personal, prefer sa aiba fundu calumea decat sanii. Fund fara sani mai merge...dar invers...bleah. Stai linistita initiatoare a acestei intrebari, atata timp cat ai fund esti asigurata (te-ai scos cum s-ar zice). laughing