| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de ajutorul vostru happy
De exemplu am intrebat mai multe persoane cum sa vorbesc cu o fata iar ele mi-au raspuns,, Intreab-o ce face / cati ani are/ la ce scoala e /ce muzica asculta si multe chesti de genul asta.
Am incercat asta dar uneori simt ca nu ma ajuta fata la conversatie nu stiu daca ma intelegeti de exemplu :
Eu : Ce faci?
Ea: Bn
Eu:La ce scoala esti:
Ea:scoala X
Eu:Cati ani ai?
Ea:... ani
Eu:Ce muzica asculti?
Ea : X muzica.
Eu : ai vreun hobby?
Ea : Nu/Da
DEci pur si simplu nu stiu ce sa fac in astfel de situati simt ca si cum as interogao. sad Ce ar trebui sa fac?
De exemplu mi-ar fi placut sa raspunda ceva de genu
Eu: Ce faci?
Ea:Bine uite acum am scapat si eu de la scoala etc eu ma legam de asta si o intrebam cum a fost azi la scoala? Ce ore ai avut etc...
Ce ar trebui sa fac cand imi place de o anumita fata si incerc sa ma bag cu ea in vorba si imi raspunde pur si simplu asa? ( Bine, Da, Nu, Ms) crying Nuj poate nu am fost prea expliicit sper sa ma intelegeti. Adica sa vorbeasca si ea mai mult in afara de da. nu. bine, Ce ar trebui sa fac cand ma aflu in astffel de situati proaste din punctul meu de vedere. Astept multe raspunsuri si o sa dau funda celui mai bun raspuns care o sa ma ajute Va multumesc si astept sfaturile/indrumarile voastre.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii spontan, de ce pui întrebări atât de plictisitoare? Şi eu ca băiat te-aş ignora dacă m-ai tot întreba lucruri de genul ăsta.

Leagă-te de alt subiect, unul care îi se va părea şi ei interesant.

Începe cu ceva legat de ea, fă-i un compliment, întreab-o de un aspect legat de viaţa ei, tu doar pune întrebarea şi las-o pe ea să vorbească. Tu doar fi atent la ce spune, şi intervino când e nevoie, fetelor le place când li se acordă atenţie.

| Never4ever a răspuns:

Ori te place si e timida ori nu te place, eu ca fata de exemplu raspund scurt si la obiect persoanelor de care nu sunt interesata. sper ca intelegi ce vreau sa zicwinking dar mai am si momente in care pur si simplu nu stiu ce sa zic mai departe si raspund doar cu da sau nu fara sa dezvolt (gen emotii). Tu ca baiat incerca sa gasesti subiecte de conversatie comune ca sa incepeti o discutie mai dezvoltata...winking

| sofstatics a răspuns:

Ancient, are dreptate si asta ţi-am zis si eu pe Messenger, sau am încercat.
Şi pe lângă asta, când o întrebi ceva, să pari fericit. Atunci altfel, îţi va răspunde, fi glumeţ cu ea,(nu să o cicăleşti, să faci ceva în aşa cât să râdă mai mult ea)
Succes, Vali!

| anonim_4396 explică (pentru sofstatics):

Normal că am dreptate. laughing

| sofstatics a răspuns (pentru anonim_4396):

Modestule!

| LuLu33 a răspuns:

Daca fata raspunde asa scurt inseamna:
a.este timida
b.te place
c.este ocupata
d.nu te place
Insa eu cred ca este a. pentru ca si cu mine vrea sa se bage in vorba mereu un baiat dar sunt prea timida ca sa fac conversatie! Deci incearca sa o abordezi alfel pe fata... poate cu niste glume, sau gaseste ceva in comun despre care sa vorbiti.Bafta!