| Lusesita a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Sunt foarte confuza. Acum la sfarsit de an scolar( am terminat clasa a VIII-a ) un coleg mi-a marturisit ca ii place de mine si ca vrea sa fie cu mine. Si cica lui a inceput sa ii placa de mine de la inceputul anului scolar dar nu mi-a zis pentru ca i-a fost frica sa nu il refuz :-|. Culmea e ca si eu l-am placut. Cand m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el eu i-am zis "nu "."vreau sa fim doar prieteni ". L-am refuzat cu toate ca imi mai placea de el, dar am zis ca o sa imi treaca, ca nu vreau sa am probleme cu parintii, ca sunt in febra examenelor, ca o sa ne fie mai greu deoarece am luat vacanta si fiecare o sa ne ducem la alt liceu, etc. Noi ne-am mai intalnit chiar daca am luat vacanta, ca a mai trebuit sa ne ducem la scoala pentru pregatire, apoi ne-am mai vazut la examene... Vorbeam f mult pe mess si cred a inceput sa imi placa de el din nou. Dar mie chiar daca imi place de el si as vrea sa fiu cu el, o parte din mine zice "nu". Nu ma inteleg deloc crying. Ieri am vorbit din nou cu el pe mess si m-a intrebat " Ma mai iubesti ". eu i-am zis ca " daa "laughing) (cred ca a luat-o ca pe o gluma), apoi la randul meu l-am intrebat daca " tu ma mai iubesti " si el a zis " da, te mai iubesc dar nu ca inainte, acum ca pe o prietena ". La el " inainte" cred ca insemna saptamana trecuta laughing. Chiar nu inteleg. Oare i-a trecut atat de repede "dragostea " pentru minelaughing. Acum pe mine parca ma doare.nu stiu. ma simt prost. Cred ca eu chiar il plac laughing. Si cand ne vedem el de-abia ma baga in seama, doar se uita la mine si zambeste. E cam timid.
Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Oare chiar nu ma mai place? I-a disparut sentimentul asta asa dintr-o data? '
Sper ca nu v-am plictisit cu " povestea mea ". Dar eu chiar aveam nevoie sa ma descarc cuiva. Mamei mele nu pot, pentru ca dupa ea ar trebui sa am prieten la 18 ani. Acum am 15 ani. Deci nu am cui sa ii povestesc sad
Multumesc:X

1 răspuns:
| smile a răspuns:

Buna! Pai cred ca el ti-a spus ca te iubeste ca pe o prietena pentru ca asta a fost alegerea ta...Dar poti vorbi cu el si ii spui ca ai fost derutata si ca te-ai gandit mai bine si daca si el te mai place sa aveti o relatie.succes:*