| fumsipraf a întrebat:

Buna TPU.am nevoie de o dieta care da rezultate intr-un timp relativ scurt :2 luni.mentionez ca fac sport zilnic dar nu am resuit sa slabesc foarte mult din cauza alimentatiei.va rog sa imi spuneti despre dietele pe care le-ati tinut voi insiva mai detaliat ce ati mancat de ex azi maine un fel de regim pe o saptamana ceca de gemu.dau funda celui care ma ajuta. merci

2 răspunsuri:
| Ruxandra15 a răspuns:

Deci ar trebui sa renunti la carnuri grase. Legume dar nu cartofi rosii. Brocolii,salata, spanac, morcovi. Branza slaba de preferat tofu. Seminte de in, tarate, iaurt dietetic. Sa zicem mic de fun un mar si inca un fruct dupa 4 ore un iaurt cu seminte de in sau tarate. Pranzul o salata cu morcovi, ridichi, castraveti. Daca ti se face foame mai poti manca sa zicem niste fructe uscate dar nu 10 kilograme vreo 4-5 bucatele nu tot fructul oricum ele sunt taiate de obicei. si Cine sa zicem o bucatica de piept de pui dar nu mare cat casa sa zice 100 de grame maximum si cateva ridichi sau castraveti langa. Daca nu mananci carnuri inlocuiesti cina cu inca o salata sau poti combina una de fructe mere pere,caise, piersici, prune, struguri. Nu multe citrice. Daca vrei poti face si o detoxifiere cu sare amara, ou cu ulei, si mai era ceva. Daca te intereseaza si detoxifierea spuneimi si iti trimit reteta.

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Iti voi povesti din proprie experienta : eu am tinut Dieta Rina(disociata) si am mers de 3 ori pe saptamana la kangoo Jumps - am slabit in total 14 kg in 3 luni!