| Angela97 a întrebat:

Buna TPU Am nevoie mare de sfatul vostru! Nu mai stiu ce sa fac, sunt disperata, sunt scunda la cei 14 ani jum ai mei (155 cm) toata lumea isi bate joc de mine la scoala doar pentru inaltimea mea, daca spun ceva toata lumea incepe sa rada de mine, acum un an nu ma puteam duce linistita la scoala pentru ca incontinuu colegii mei si-au batut joc de mine acum insa lucrurile sau schimbat de cand mama mea a vorbit cu diriginta si e mai bine dar tot ma simt dispretuita fata de celelalte fete din clasa mea. Incerc sa ma gandesc pozitiv de fapt intotdeauna asa ma gandeam ca voi mai creste pana la 18 ani si ma voi mai dezvolta iar la liceu o sa fie mult mai bine decat in generala dar nu cred, nici nu pot sa-mi imaginez cum sa ma duc asa de scunda la liceu cred ca toata lumea se va lua de mine. Acasa prieteni n-am, sunt copii de treaba dar peste 16 ani si nu ma baga in gasca lor de varsta mea ce sa zic, vorbeam cu doua fete dar sunt destul de fitoase si cu doua fete deci simt ca innebunesc. Stand numai acasa in fata calculatorului intr-adevar ca nu e placut. A inceput sa-mi placa de un baiat dar asupra felului in care arat nu cred ca s-ar uita la mine desi astept foarte mult sa fiu majora pentru ca poate ma voi schimba desi maicamea e inalta eu sunt scunda crying nu stiu de ce. Va rog mult pentru cei care sunt dispusi sa-mi dea un sfat! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Fii calmă și ai răbdare. Omul crește pînă pe la 19 - 20 de ani.
În următorii 3 - 4 ani vei mai ajunge sigur pînă pe la 1, 65 m, ceea ce este cît ce poate normal pentru o femeie.
Și apoi, cel mai important este cît de bine ai crescut la inteligență. Aici să încerci să-i bați pe ceilalți și atunci nu vor mai rîde tine. Vei rîde tu de ei.
Noroc și sănătate!

2 răspunsuri:
| Alexandra_7827 a răspuns:

In privinta liceului nu`ti face nici o grija.acolo oamenii nu`s asa handicapati. nu se va lua nimeni de tine pentru inaltimea ta. si cu siguranta o sa-ti gasesti prieteni noi si foarte ok in noua ta clasa.De obicei fiecare isi vede de treaba lui si nu rade de "defectele " celuilalt. desi nu cred ca faza cu inaltimea e un defect. stii si tu cum e."Esentele tari se tin in sticlute mici"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca nu conteaza inaltimea, spre exemplu eu nu castig nimic daca sunt inalt.si e normal ca fetele sa fie mai scunde decat baietii si nu-i baga in seamna pe... (