| OnlyTheScript a întrebat:

am o problema destul de....grava. am pierdut manualul de engleza! si profa de engleza e chiar diriga! deci eu nu stiu ce s a fac. oare cat ar costa un manual de engleza? sunt speriata!crying e posibil sa fie la colega mea, dar ea e cam aeriana de felul ei si tare imi este ca nici nu o sa o caute acasa. plus ca am mai pierdut o carte si a trebuit sa o platesc si mama m-a certat foarte tare. daca ii zic ca am mai facut-o si pe asta...vai de capul meucrying(( ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Simplu:

Te duci la diriga, si ii zici ceva de genul: Umm. am pierdut manualul, de unde pot sa fac rost de altul, si cat costa? ktnxby!

| OnlyTheScript explică (pentru Radu284):

Si cu mama cum fac?

| Radu284 a răspuns (pentru OnlyTheScript):

Vezi intai ce zice diriga. Daca poate sa te ajute sa obti manualul repede si ieftin, nu trebuie sa stie mama, nu? happy Daca nu se poate, asta e, ii zici ca l-ai pierdut, ii ceri niste bani pentru el, si cand o sa o apuce crizele ii zici ca esti dispusa sa faci niste treaba in plus in casa pentru banii astia. Ceva gen sa speli vasele, rufele, etc.

| OnlyTheScript explică (pentru Radu284):

Sper totusi sa fie la aeriana de colegamea. totusi trebuie sa intreb. manualele de engleza sunt scumpe de felul lor? eu am un manual cred ca "english Scraphbook" asa cred ca se numeste si e albastru.