| lilwhitetrash a întrebat:

Anul acesta trec a8a si evident o sa am evaluarea nationala.Sunt super panicata pentru ca nu ma pricep deloc,vreau sa zic DELOC la mate.Ce o sa fac? Mama o sa imi puna meditator imediat cum incepe scoala,dar daca nu ma voi descurca nici cu el? Nu vreau sa intru la un liceu prost,pentru ca la romana ma pricep, dar nota de la mate imi va strica media. Cum as putea sa invat?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cauta un profesor bun, cu recomandari serioase si nu vor fi probleme. Si eu eram destul de praf la mate in generala, dar am gasit o profesoara chiar buna si am luat 10 in cap la capacitate la mate.Deci cu ambitie si un profesor bun, efort din partea ta poti. Evalaurea nationala e cel mai usor examen pe care o sa-l dai in viata ta, crede-ma... Exceptandu-l pe ala de la sfarsitul clasei a 4-a. laughing

| AnetteBurnier a răspuns:

Nu te panica, daca o sa ai un meditator bun o sa fie bine.

| Puicki a răspuns:

Trebuia sa te meditezi din clasa a 5-a, astfel ti-ar fi fost mai usor. Mareste numarul de sedinte de meditatii saptamanale, invata formulele...in rest, nu ai cum sa dai gres. Daca stii formulele iti garantez ca iei CEL PUTIN nota 8. Munceste si o sa reusesti. happy Cat timp ai cautat "solutii" pe TPU, nu era mai bine sa inveti o formula? happy Solutia pentru toate intrebarie de genul este sa inveti. Nu ai cum sa nu te descurci.