| allexxys a întrebat:

Buna TPU...:* as avea si eu nevoie de ajutorul vostrustraight face. Vreau sa-mi dati si mie niste sfaturi, sa-mi spuneti cum ati proceda daca ati fi in locul meu etc.
Este vorba despre un coleg totodata un prieten de al meu venit de anul trecut la scoala asta, si de atunci pana acum s-a atasat de toti si culmea, si noi de eltongue chestia e ca, el este foarte serios, usor timid si se poarta foarte frumos cu toti(in special cu fetele). El are deja o prietena si din cate am inteles (cu toate ca nu ma intereseaza ) se intelege foarte bine cu ea, in fine. el a facut rost de nr meu de tel luna trecuta de la un coleg, si de atunci pana acum maxim 3saptamani noi vorbeam mereu, ne intelegeam foarte bine culmea, unii chiar au crezut ca suntem impreuna (ceea ce nu e adevarat, el deja e cu cinevabig grin) pana cand, intr-o joi, mi-a adresat o intrebare legata de viata mea personala, iar eu nu am vrut sa-i raspund deoarece nu e normal sa discuti chestiile astea asa..cu toti ( el are impresia ca eu pot sa-i spun orice, ca ma intelege, dar eu nu pot sa-i zic toate, ca na, mi-e urat la urma urmelor este baiat.) si i-am spus sa schimbam subiectu sau sa vorbim "maine" (a doua zi). El a spus sa vorbim a doua zi(adica vineri), eu, vineri nu am mai venit din alte probleme, iar in ziua aia i-a cerut o prietena telefonul sa ma sune sa vorbeasca cu mine, iar el a spus: NU. fata respectiva a ramas uimita, deoarece stia ca noi doi ne intelegeam atat de bine incat..era imposibil sa ne fi certat. Fata aceea, cand a ajuns acasa mi-a spus ce i-a spus, si m-a intrebat daca ne-am certat. eu una i-am spun ca nu sunt suparata pe el, ci, el e suparat pe mine. Si de atunci noi nu vorbim, dar totusi, el se uita mereu la mine cateodata foarte insistent, cateodata ma mai suna cineva cu privat si cred ca el e, nu stiu sigur, el este foarte orgolios, si sigur s-ar fi impacat cu mine pana acum, dar nu ii da voie orgoliu lui...sad
Chiar nu stiu ce sa fac, cum sa procedez? Voi ce spuneti? >=Dau si fundita la cel mai bun sfat/pareretongue Mers orivum:*:* AStept!

6 răspunsuri:
| Sandra2571 a răspuns:

Buna! In primul rand, eu as spune sa insisti sa discuti cu el, trebuie sa comunicati si sa va impacati. Stiu cum e sa ai un prieten cu un orgoliu..naa...stii tu laughing dar spun sa faci tu primul pas. Pana la urma, cel mai destept cedeaza laughing
(Acum fie vorba intre noi, sper sa nu te superi, chiar nu esti geloasa si nu il placi putin? laughing )

P.S. Scuze pentru ultima parte, nu ma puteam abtine laughing

Baftaa multa :*

| allexxys explică (pentru Sandra2571):

Nu stiu ce sa zic, sincer m-as duce sa vorbesc cu el.dar o prietena de amea spune sa il astept pe el sa vin, sa nu ma duc eu...straight facestraight face
Geloasa pe cine? pe prietena lui? sincer,, nu cred ca sunt...tongue Na, baiatu' este destul de dragutbatting eyelashes... ce sa zic.big grin

| Sandra2571 a răspuns (pentru allexxys):

Pai daca astepti pana sa vina el, poate nu o sa mai vina. Eu zic sa fii tu cea tare si sa te duci la el!

P.S. Stiam euuu ca iti place macar putin de el laughing

| allexxys explică (pentru Sandra2571):

Asta e. daca nu o sa mai vina, nu o sa mai vina si gatabig grin... Nu se intampla nimic daca nu mai vb cu el, acum sincer.winking

Hm...cine stie... Dar in orice caz, lui ci siguranta ii place de mine.dar totusi, ma prefac ca ploua.laughing

| Sandra2571 a răspuns (pentru allexxys):

Pai sunteti prieteni, pana la urma o sa stati ca fraierii fara sa vorbiti? laughing
( fara sup. tongue)

| allexxys explică (pentru Sandra2571):

Pai da, cred ca suntem.straight face|: cred. ma, sincer nu stiu. dar fi atentawinking unul dintre cei mai buni prieteni ai lui, era certat cu una dintre cele mai bune prietene ale mele. si acum de fapt azi, s-au impacat. cine stie. poate o sa ne impacam si noi nu?
Dar ma rog, timpul le rezolva pe toatetongue

P.S.=> Nu'ti face griji, nu ma supar.tongue