| DelphhiN a întrebat:

as dori sa flu o parere in legatura cu asa spusa mea problema, sunt intr o relatie cu un baiat de 6 luni, el sta la 10 km de mine, ne intelegem bine, dar la inceput vorbeam foarte mult la telefon, si ne vedeam de 3 ori pe saptamana, acum incepem sa vorbim din ce in ce mai putin si sa ne vedem o data pe saptamana sau nici atunci, vreau sa mentionez ca el nu lucreaza iar faptul ca nu ne vedem il reprezinta banii, iar faptul ca nu mai vorbim atat de mult e faptul ca el sta singur intr o casa si cam stiu ce face, in majoritatea timpului se uita la filme, si eventual isi mai face mancare...dar totusi am senzatia ca ne indepartam unul de celalalt si chiar nu vreau acest lucru, el imi spune mereu sa ma mut la el, dar ai mei nu m ar lasa niciodata voi ce credeti? nu dau vina pe el ca nu vorbim, pentru ca uneori ma plictisesc si eu sa stau in telefon, el sa se uite la filme, eu la fel si sa mai scoatem cate un cuvant la 3 minute dar totusi de ce se intampla toate astea? ceva pareri va rog?

5 răspunsuri:
| denyemy a răspuns:

Monotonia si rutina incep sa va afecteze, cand va intalniti incercati sa faceti lucruri noi. Nu e cazul sa va mutati impreuna dar puteti sa va vizitati macar, din cand in cand...

| SebastianCMT a răspuns:

Ai putea vorbii cu parintii tai. Sa le explici situatia in care esti. Depinde si varsata pe care o ai... Daca nu are bani de unde se intretine singur?

| DelphhiN explică (pentru SebastianCMT):

Pai ii da mama lui. a fost plecat in afara tarii si trebuia sa se intoarca in august, dar ma intalnit pe mine si a ramas in tara mai are ceva bani dar nu se baga in ei pentru ca sunt ultimii si l ajuta maicasa eu am 18 ani iar el are 29...de asta spun ca nu ma vor lasa

| SebastianCMT a răspuns (pentru DelphhiN):

Ai 18 ani estei majora poti face ce vrei. Soluati ar fi sa isi gaseasca el ceva de munca si sa il prezinti familiei sa prinda incredere.

| raducanumihaela a răspuns:

Pentru ca a aparut monotonia, incercati sa faceti lucruri noi, plimbati-va, fa-i o surpriza