| anonim_4396 a întrebat:

aseara am fost la un majorat impreuna cu prietenul meu am o mica problema el mia interzis sa fumez iar eu am zis bine nu fumez da atunci beau, si am baut pana peste masura vodka mai ca pana prietenul meu ma indemna sa beau si problema e ca nu imi audc aminte ce am facut prietenul meu zice ca m-am facut de rusine, mentionez eram foarte suparata cu scoala si stresata si initial eu voiam doar sa fumez o tigare 2 nu sa beau dar se pare ca am baut, pana la varsta de 20 de ani nu am baut asa rau nicio data, acuma ce ma fac? cum sa dau ochii cu persoanele care au fost la majorat? cum sa reactionez? acolo au fost si parintii sarbatoriteni, eu ma gandesc ca pana la urma nu trebuie sa imi pese traim intro tara libera! si mai vreau sa stiu ceva, nu inteleg de ce prietenul meu ma indemnat sa beau? Va multumesc!

2 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Nu e bine nici sa fumezi, nici sa bei.
Trebuie sa stii sa le faci cu masura, nu iti recomand sa mai fumezi, nu e sanatos, mai bine faci ceva folositor de banii aia decat sa-i arzi si sa-ti distrugi sanatatea. Recomand un pahar de vin, nu mai mult, vodka afecteaza mucoasa stomacului!
Si iubitul meu ma indeamna sa beau, dar cand suntem doar noi 2, doar de distactie nu ca sa ne imbatam ca procii si sa ne facem de ras, un pahar -2 nu strica nimanui.
Chiar nu-mi pot da seama de adevarata lui intentie, mai bine intreaba-l sa vezi cum se justifica.
Suntem o tara libera, dar aacum ei au parerea despre tine ca esti o depravata asa cum se spune in societate.
Nu stiu daca sa mai vorbesti cu ei, pooti tine distata putin timp daca-tie rusine, poti doar sa-i saluti

| Seepty a răspuns:

Si eu am mai patit asa, la inceput o sa rada de tine putin dar dupa 2-3 saptamani o sa uite si o sa revina totul la normal.
P.S- Iti recomand sa nu mai fumezi si sa bei atat pentru ca nu este bine.