| L1feDRAIN a întrebat:

L1feDRAIN va prezita:

"The Consequences of illusions"
Part |||

Liftul.
Mad si Hyouka incerc sa se linisteasca dupa cele vazute. In acest timp si Karima urcind pe scara isi ia aer si se simte mai bine cind:
Karima afla ca scara e de fapt scara de evacuare din lift si ii vede pe Mad si Hyouka cum urca, se da la o parte sa nu fie strivita de lift.
-Detective! Serifule!, zise Karima, dar fara rost pentru ca liftul e izolat de sunete.
-Ahh, de ce am ghinion exact azi! zise iar Karima si dupa un minut de gindire urca mai departe si iar in ventilatie.

Liftul a ajuns sus la etajul 1 si cind ce-i 2 ies din el observa ca de fapt nu se afla in spital, ci in afara orasului in puscarie.
Deschid usa de afara si se aud focuri de arma. Era Croampa care impusca "posedatii" cu sawedoff, Mad vrea sa-l ajute, dar si-a pierdut pistolul cind sa impiedicat. Hyouka ia un bulan si il ajuta, dupa care si Mad ia exemplu.
-La o parte zise Croampa impuscind intr-un balon cu gaz explosiv.
Hyouka repede sare pe Mad sa nu ii raneasca explozia.
E liniste, nici urma de om posedat prin preajma, Hyouka se ridica si spune:
-Insfirsit mai vad pe cineva.
-Incintat de cunostinta, zise Croampa.
-Serife Mad, zise Hyouka, dar nu primeste raspuns.
Croampa se intoarce si vede cum o silueta feminina imbracata in negru vrea sa-l taie la gat!
-Nu trage, Nu trage! ca-i pun punct vietii!, zise necunoscuta.
-Lasa arma jos Croamp-o. zise Hyouka
-Sper ca stii ce faci. zise Croampa
-Eu sunt Detectivul Hyouka din acest oras, da-i drumul colegului meu.
-Dar el cine e? zise necunoscuta.
-E seriful Mad tot de la politie. zise Hyouka.
Necunoscuta ii da drumul lui Mad si acesta incearca sa-si restabileasca ciclul de respiratie ca inca un minut si era sufocat.
-Eu sunt KamaSutra pe scurt Kama si sunt in total shock de ceea ce se intimpla acum pe lumea asta. Dupa un sunet puternic toata familia mea a innebunit si regret amarnic, dar a fost nevoie sa-i omor pe toti! Si pe drum am mai intilnit pe cineva..beat,dar mai bine decit mort.
-Suck! vino aici. zise Kama tare.
-Ce? totul e okay aici? zise Suck.
-Sper ca da zise. Kama
-Nu va face-ti griji asa mari, zise Mad cu un glas agresiv si ragusit din cauza ca nu si-a revenit pina la capat ca Kama la strins tare de git.
-Detective, unde mai departe. zise Mad.
-Nu stiu, imi fac griji pentru agent Karima, oare e in viata? zise Hyouka
-Eu cred ca ar fi fost sus deja. zise Mad
-Din pacate, dar cred ca ai dreptate. zise Hyouka si toti 5 pleaca spre o padure care duce spre oras.
-Ah da, Croamp-o ai si tu ceva mancare, arme?
-Doar arme, doar arme, pistoale. zise Croampa
-Am eu multa apa cu mine. zise Suck
-Eu cred ca am vazut un SuperMarket parasit in apropiere tot pe acest drum. zise Kama
-Atunci pe aici. zise Hyouka increzut.
Dar multe nebunii ii asteapta pe toti.

In acest timp saraca Karima sta singura in puscarie si e gata sa innebuneasca in sistemul de ventilatie cind aude:
-SH*@T!
-Go to hell!
o voce feminina-necunoscuta s-a auzit.
-Ce dracu..si se aude cum se sparg niste cioburi de sticla si se sparge conducta pe care mergea Karima si gate jos.
-F$&ck! zise Karima umpluta de zgirieturi si mici singerari.
Observa ca e intr-o camera de control al celulelor inchisorii.
Sus pe o platforma o vede pe o fosta colega, Daisuki.
-Hey! striga tare Karima
Daisuki de sus o vede si striga:
-Cum ai ajuns si tu aici?
Si Karima:
-Poate da-i teoria la oparte si imi spui cum sa ajung la tine? striga.ea
-Nu o sa-ti vina sa crezi ce am vazut: O femeie cu cap. si nici nu termina de spus Daisuki ca
-Stiu stiu! striga Karima
-Zi o data cum sa ies de aici! zise iar Karima
-Poate o sa ma crezi proasta, dar vezi semnul ala de pe perete? zise Daisuki
-Care? zise Karima
-Chiar cel din fata ta! zise Daisuki
-Aha, si? zise Karima
-Focuseaza lanterna pe el! striga Daisuki
-Ia stai. spuse in gind Karima
Si focusind cu greu lanterna din cauza fortei ce aparea din cauza acelui semn Karima nu-si venea sa creada ochilor ce se intimpla.
( | http://imgur.com/dIjGvkO | Karima, daca vrei poti arata ca fata din poza :)) )
Karima speriata striga:
-De unde dracu stii de asa ceva?
Daisuki ii raspunde:
-Am vazut cum femeia aia oglinda-reflector sau ce mai e a focusat lumina ei la un semn ca asta, dar eu nu am avut de cind sa o urmaresc, hai! vin-o sus!
Karima deschide usa incet si nu ii prea place ce vede, dar avind incredere in Daisuki urca incet si aproape a ajuns sus, dar a auzit ceva si inainte sa deschida usa se uita in spate.
( | http://imgur.com/xq0qOEs | )
Speriata de ce a vazut vuge spre Daisuki si striga:
-Fugi!
-Ce e cu tine? zise Daisuki
Dupa o secunda vede si ea si fuge cu Karima pe treptele care duc la primul etaj, ajung insfirsit si ies afara. II vad indepartare pe Hyouka si Mad cu ce-i 3: Kama, Suck si Croampa, dar pentru ele 2 sunt necunoscuti. Vor sa ii ajunga, dar sunt retinuti de niste "posedati".
-Dracie... zise Daisuki
-Aha, zise Karima.

TO BE CONTINUED!

Va placut asta ah?
Stiu ca v-a placut, singur m-am uimit de ceea ce am scris :))

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ooo asta da. big grin laic. Continua!

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

Thank you so much.

| anonim_4396 a răspuns (pentru L1feDRAIN):

winking

| L1feDRAIN explică:

Nu ma mai chinui sa controlez greselile ca da o durere de cap buna.

| SuckTheGod a răspuns:

Nu-mi place, prea mult de citit.

| L1feDRAIN explică (pentru SuckTheGod):

Nu citi, si nu raspunde.