| LaLaLaBand a întrebat:

Cine imi poate povesti si mie pe scurt ce s-a intampla in serialul Pariu cu viata pana acum? Va rog frumos! Sa fie pe scurt. Multumesc.Astept raspuns nu luat in bataie de joc. :* :*

5 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

Deci e vorba de 2 adolescenti ( Andrei si Ioana au 18 ani) care au fost schimbati la nastere. Cand si-au dat seama ei deja erau impreuna.
Este un tip Jonny care il vrea pe Andrei deoarece il considera un baiat inteligent si din cauza lui au avut multe belele.
Dar in principiu e un liceu de muzica in care elevii de a 12a si a 9a canta, se distreaza si incearca sa fie unul langa altul. Desi apar intrigi deoarece incep sa se indragosteasca intre ei ( de cine nu trebuie).
Nu credeam ca s-ar putea sa-mi placa asa mult un serial romanesc. Insa abia astept sa vina luni sa ma uit :*

| Micu_Iulia_1993 a răspuns:

Pai la inceput ioana[alina eremia] a fost prietena lui andrei[dorian]dar iubirea lor incepuse printr-un pariu pus de andrei si cristi[rapha tudor]. ioana a aflat si s-a suparat pe andrei. ea vroia sa demonstreze ca andrei tine la ea asa ca a pus un pariu cu cristi pe ceasul care il castigase de la andrei.ioana vroia sa il faca gelos pe andrei asa ca a inceput sa stea mai mult cu cristi. ea a castigat pariul si i-a dat ceasul inapoi lui andrei.anca[cristina ciobanasu]se inbolnavise la balul bobocilor si ii trebuia un rinichi.asa ca parinti ei au facut analizele dar nu putea nici unul sa ii dea un rinichi asa ca a facut andrei analizele si aceastia au aflat ca andrei nu e copilul lor.au inceput sa-ai caute copilul dar nu la gasit in tm ce ioana si andrei luptau pentru o noua iubire.andrei se culcase cu sara de ziua ei.ioana aflase ca este nascuta in aceiasi zi cu andrei cea ce insemna ca ioana era fata marei angel[carmen tanase]. au facut schimb de parinti ioana i-a dat ancai un rinichi si asfel ioana cu andrei sau impacat.la majoratul lor sara le-a spus ca e insarcinata.au ramas impreuna crezand ca sara minte[cea ce era adv]. dupa un concert ioana s-a dus la Vlad acasa iar acesta a varsat din greseala paharul de vin pe ea. ea s-a dus la baie si s-a schimbat dar cand a iesit in halat din baie era si andrei acolo. el crezand ca au facut sex s-a despartit de ioana.sara le-a bagat si pe ea si pe ioana, anca, andrada si laura la produs.andrei s-a dus si le-a salvat dar ioana era suparata pe el deoareceel lucra cu omul care o bagase pe ea mai demult la produs.sara vroia sa se razbune pe ea si sau ocupat oameni lui jonny camataru' iar in loc sa o injunghie pe ioana la omorat pe andrei.andrei a fost ceva tm in coma dar si-a revenit.monica[alexia] ramasese insarcinata cu dima sau cu profu de economie. dima vroia sa faca testul de paternitate dar exista riscul de a pierde copilul.monica a facut testul dar pierduse copilul in final copilul era a lui dima.acesta tot s-a rugat de ea sa il ierte dar monica suferea prea mult. dima se saturase sa se roage de ea pana intr-o zi cand monica si-a dat seama ca trebuie sa-l ierte cand s-a dus sa-l ierte el se saruta cu sara[care si ea fusese inselata de cristi cu o baba]. Vlad dupa ce se mutase la mara in casa s-a indragostit de anca si asa ce doi ramasesera impreuna.ioana si andrei trecusera prin multe dar tot au ramas impreuna. poti sa te uiti pe film pe net daca il vrei mai detaliat.mai pe scurt nu am putut sa ti-l scriu. sper ca te-am ajutat. funda?

| LaLaLaBand explică (pentru Micu_Iulia_1993):

Spune'mi te rog unde il pot urmari..Am gasit doar ep 1 dar celelalte nu. Te rog lasa-mi un site

| LaLaLaBand explică (pentru Micu_Iulia_1993):

Contacteaza'ma la idul SHANN_ELLA15

| Micu_Iulia_1993 a răspuns (pentru LaLaLaBand):

Ai primit mesajul daca nu intra pe www.pariucu viata.net