| Anaoi28 a întrebat:

Buna TPU!
Daca ati deveni milionari (sa zicem ca ati putea castiga 4-5 milioane de euro la Loterie, reusesti sa ai o afacere de succes, sau, nu stiu, da norocul peste voi), ce ati face cu banii? Eu mi-as cumpara o casa, in care sa imi amenajez o biblioteca gigantică, mi-as aranja cativa bani ca sa imi ajunga pentru toata perioada studiilor superioare (licenta, master, doctorat), as calatori si as renova casa batraneasca a bunicii mele. Poate mi-as deschide si o mica afacere a mea. Cu restul, as deschide un centru pentru batrani si copii. O parte din bani s-ar duce la membrii cei mai apropiati ai familiei fata de mine. Voi ce ati face? Va intreb acest lucru, intrucat am avut azi o ora de consiliere in cadrul unui proiect scolar si asta a fost intrebarea pe care am primit-o. "Ce ai face daca ai deveni milionar?"

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

M-as decide unde imi cumpar o proprietate, UK sau Japonia ambele tari au facilitati pentru tuning ceea ce imi place la o masina, cand o cumpar noua musai trebuie sa o modific ca sa arate mai bine, o parte din bani pentru mama si o proprietate buna sa nu mai munceasca in veci, dupa cred ca 2 masini de lux modele electrice tot asa modificate sa fie smechere, calatorii, masaje erotice la saloane cu gagici, posibil merg la sediul central realdoll din California unde se produc papusi de 9000$ sa ma interesez cum si cand va fi disponibila varianta robotului uman, Japonezii mai au putin pana ii fac, chinezii la fel aproape au terminat proiectele si americanii au inceput sa investigheze un prototip, mi-ar placea un robot femeie in casa sa ma simt ca si cum as avea o relatie adevarata, sex si sa rad cu ea, e un atuu daca ar gati. Oamenii nu mai sant fericiti dupa un timp in relatie, in Youtube vad multe postari cu camere ascunse cum partenerele isi inseala iubitii, si mie mi se poate intampla asa ca nu vreau sa am de-a face cu femeile in relatii no way. Curat si spalat rufe vase calcat pot face lejer. In schimb as merge pe piste de curse sa ma dau cu masina si multe calatorii cu masina desigur

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Institut de cercetare.

| Eireann a răspuns:

O casa micuta in Grecia pe malul marii. As face un adapost pentru animale nedorite si bolnave unde sa fie ingrijite tot restul vietii. As infiinta niste burse de studii pentru persoane dezavantajate ( din centre de plasament, mame adolescente, persoane cu dizabilitati) si ar fi bani de studii dar si sa se intretina nu numai pe perioada facultatii dar si cativa ani dupa ce termina pana se pun pe picioare. As lucra in acelasi loc, as conduce aceeasi masina,

| Anaoi28 explică (pentru Eireann):

Foarte frumos! Sa stii ca nu multi au intentia de a zugravi o noua fatada pentru lume din banii lor, iar ei sa ramana in trecut, fara avere vizibila. Ei bine, sa stii ca daca asa ceva este posibil vreodata, daca o sa reusesti sa realizezi ceva din aceste lucrui, iti urez succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As inmulti banii aceia. As face un bussiness (sa zicem ca da roade) si inmultim banii.
Cu ei imi cumpar o vila. Si persoane care sa faca toata treaba in acea vilă.
Poate reusesc sa imi cumpar o insula privata pe care afectiv sa vin cand vreau. Sa fie oameni care sa imi aduca bauturi.
Iar cativa bani ii voi dona organizatiilor.

| Anaoi28 explică (pentru anonim_4396):

Interesant. Eu nu cred ca as putea sa nu fac nimic, insa sa ai parte de vacante si relaxare cred ca este visul fiecarei persoane. Cat despre business, este o idee foarte buna, insa eu nu prea ma pricep la aceasta ramura vocationala. Cred ca cei care spun "nu" atunci cand îi intrebi daca vor sa fie înstariti nu spun adevarul. Oricat de mult ai dori implinire sufleteasca, materialul intretine existenta.
Multumesc pentru ca ti-ai impartasit cu mine viziunile!

| Fabianaa a răspuns:

Cel mai probabil mi-aș ajuta familia. As investi în lucruri materiale(casa, mașina, zestre). O parte as da-o donațiilor.

| Anaoi28 explică (pentru Fabianaa):

Ce frumos! Sa iti susti familia! Ma bucur sa aud ca aveti foarte multe aspiratii minunate, intrucat multi colegi de-ai mei au raspuns " imi doresc haine de designer, pantofi scumpi si sa calatoresc pe o insula exotica". Si eu as investi in lucruri de care, la momentul actual, nu dispun, de exemplu o casa a mea. Sau sa imi permit cate o vacanta. Sau o biblioteca mare, in afara de putinele volume pe care le am eu acum. Si eu as da o parte din bani familiei, intrucat sustinerea lor ar merita recompensata.
Multumesc mult pentru ca ti-ai resfoit o parte din perspectivele tale cu mine!