| SomewhereOverTheRainbow a întrebat:

Imi place de un baiat.Dar nu stiu daca ma place, eu nu ma indragostesc foarte repede mai deloc dar el are ceva si nu il pot da naibii, si este si colegul meu la scoala... Nu stiu ce sa fac, suntem aproape cei mai buni prieteni.Siner imi place foarte mult de el si nu stiu ce sa mai fac. Mai mult vorbeste el decat mine iar eu sunt rezervata si timida si nu pot sa-i spun direct asta... Ce sa fac? :3 :3 F.U.N.D.A #Peace

Răspuns Câştigător
| Anna97854677 a răspuns:

Ideea este ca nu poti sa ii spui direct '' imi place de tine'', iar in acest caz faptul ca esti timida este un posibil avantaj, deoarece, altfel, erai tentata sa ii spui direct asta si ar fi fost un pas gresit.
Tu trebuie s-o iei usor, de la gesturile/vorbele de ''cei mai bun prieteni'' sa avansezi, incetul cu incetul, la altfel de gesturi.
Nu spun ca trebuie sa-l saruti asa, din prima, nicidecum, ci pur si simplu, mai multe zambete, mai multe vorbe frumoase, mai multe glume, mai multe rasete, iar daca vezi ca ti-i se raspunde cu aceeasi moneda, esti pe drumul cel bun.
Trebuie sa-ti dai seama, asta e singura cale, daca si el e dispus la ceva mai mult decat cei mai buni prieteni, pentru ca e posibil ca baiatul ori sa nu vrea nimic mai mult, ori sa isi doreasca in adancul sufletului sau, dar la fel, poate e timid sau poate traieste cu frica ca va fi respins de catre tine.
Ti-am zis, totul se face in pasi mici, nu repezi, iar tu deschide-ti mintea si spiritul de observatie, si doar asa vei vedea daca si el te considera crush-ul lui.

Succes! :*

5 răspunsuri:
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Urmeaza-ti inima. Poti sa faci gesturi subtile prin care sa-i dai se inteles sau sa faci glumite cu el. Fii atenta la micile detalii si o sa-ti dai seama daca este si el atras de tine sau te considera o buna prietena, doar atat. Bafta!

| punktum a răspuns:

Pana sa dau un raspun trebuie sa pun niste intrebari.
Vorbiti des? Vorbiti mult?
Aveti lucruri in comun?

| SomewhereOverTheRainbow explică (pentru punktum):

Da, la telefon mai mereu... Numai cum am spus numai el ma intreaba si se baga in sema cu mine... Foarte multe lucruri in comun