| Dianady12 a întrebat:

in special fetelorhappy.De 7 luni am inceput sa iau anticonceptionale din cauza unor probleme de sanatate( cu ovarele).In primele trei luni, pilulele care mi-au fost prescrise au avut rezultate foarte bune, mi-a venit menstruatia dupa o absenta de cateva luni si a durat in jur de 7 zile. Dupa trei luni,cand am fost chemata la control, medicul mi-a schimbat tratamentul si mi-a prescris Duphaston, pentru alte 3 luni.Prima luna de Duphaston a fost iunie(menstruatia a fost la fel,destul de bine), iar din iulie am avut foarte putin, in jur de 4 zile + flux redus.Luna asta am terminat pastilele ieri si tot ieri a fost prima zi de menstruatie,insa nici nu s-a observat, fluxul a fost extrem de redus, iar azi nu am mai avut deloc.Am citit pe internet ca uneori anticonceptionalele pot fi incompatibile cu profilul hormonal al persoanei careia ii sunt administrate si trebuie sa le schimbi.Programarea la medic o am tocmai la sfarsitul lunii octombrie.Credeti ca asta e problema si la mine, aceste pastile nu imi sunt potrivite? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar medicul stie clar, daca sunt compatibile, iar asta se stabileste dupa un test.

Nu incepe alt tratament, pana nu ajungi la medic, pe internet poate sa scrie oricine ce vrea, dar nu raspunde pentru consecintele medicale in cazul in care cineva urmeaza acele sfaturi intocmai.

| Dianady12 explică (pentru anonim_4396):

Nu am urmat niciun sfat de pe internet, am urmat intocmai sfaturile date de medic si tratamentul prescris de el.Pe internet am intrat doar sa vad care ar fi cauza din pricina careia nu am menstruatie in timpul anticonceptionalelor.Multumesc!