| Allyiee a întrebat:

Nu prea stiu ce sa fac: Este un coleg, de care pur si simplu m-am indragostit. De fiecare data cand se vorbeste de el s-au ii pronunta numele, ma inrosesc toata! Cand ma uit in ochii lui, ma inmoi si-mi vine sa-i sar in brate. Dar de fiecare data cand ma intreaba daca-mi place de el, face o fata de parca i-ar fi scarba, asa ca-l mint.
Chiar nu stiu ce sa fac.pls, help me!

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

Heyhappye un sentiment pe care il tot intalnesti de cand devii adolescenthappynu e ca si cum te-ai indragosti,este doar o mica iluzie a inimii,un sentiment de admiratie,de placere,o anumita slabiciune pentru o persoanahappyfaptul ca il vezi ca pe un Fat-Frumos se datoreaza slabiciunii tale fata de eltongue este ceva trecator,majoritatea fetelor patesc astahappyin primul rand daca el te intreaba daca iti place de el(lucru care din cate am inteles s-a petrecut de mai multe ori)inseamna ceva,adica gandeste-te,daca nu era interesat nu se mai obosea sa te intrebe,nu mai pierdea timpul cu vrajeli din-astea; pe urma,faptul ca se stramba cand te intreaba nu trebuie sa insemne neaparat ca-i e scarba de tine,poate face fata asta pentru ca-i e rusine de tine si poate incearca sa para nepasator de situatie,incercand la fel ca tine sa-si ascunda sentimenteletongue bine acum nici eu nu pot sa-ti garantez ca tipului chiar ii place de tine,pentru ca nu am de unde sa stiu ce este in mintea lui dar te-as sfatui sa incerci sa nu-i acorzi prea multa atentie,incearca sa-l ignori,ca sa vezi daca el te remarca prin asta,sa vezi daca-i pasa,lasa-l pe el sa te caute,sa se bage in seama cu tine,tu incearca sa nu pari disperata de el,iar daca te mai intreaba daca-ti place de el tu zi-i asatongueoate,dar depinde...tie iti place de mine? prin intrebarea asta tu nu-i vei spune nici ca-l placi nici ca nu-l placi,si vei afla de la el ce simte cu adevarat,daca nu vrea sa-ti raspunda la intrebare nici tu nu-i raspunde,si daca vezi ca va continua sa te roage sa-i spui daca il placi e clar ca se gandeste la tine si ca te place si moare de nerabdare sa stie daca si tu il placi pe el; daca iti zice ca nu te place,spune-i si tu ca nu-l placihappysi ai sa vezi ca va continua sa te intrebe sa stie daca nu ti-ai schimbat parerea,pentru ca baietilor le place sa stie daca sunt iubiti de o fata, si se dau mari, se baga in seamathinking
sper ca te-am ajutat si daca mai ai nevoie de sfaturi din partea mea imi poti lasa id-ul tauhappy

| Allyiee explică (pentru ladyMillion):

ID-ul meu este little_teddy_bear99
Daca am probleme, sunt sigura ca o sa apelez la tinewinking
Mersi pentru sfathappy

1 răspuns: