| MaryaSiAtÂt a întrebat:

nu stiu ce sa mai fac. Mi-am dat seama ca nimei nu tine la mine(ma refeream la prietenii mei)imi vine sa plang, prietenele mele de abia ma mai baga in seama, iar una dintre prietenele mele me uraste din cauza unei foste prietene, care imi vrrea numai raul, o singura persoana mai e langa mine, in rest toate se departeaza si nu stiu de ce, pentru ca sun o fire deschisa si prieteoasa. Ce sa fac? M-am saturat de tot

5 răspunsuri:
| ThePunisher a răspuns:

Fii fericita ca mai ai acea singura persoana langa tine. Inseamna ca ai UN prieten adevarat. Asa zisi prieteni vin si pleaca, dar cei adevarati raman langa tine cand ti-e greu. Incearca sa eviti grupul de persoane care iti este ostil, si imprieteneste-te cu alte persoane.

| anonima97 a răspuns:

Dulcele sentiment de disperare,toata lumea il simte la un moment dat,dar nu-ti face griji nu va dura,daca nu ati ajuns la varsta la care treceti peste toate lasandule in urma,veti ajunge, bine macar ca mai ai o persoana alaturi asta daca nu e mama ta,vorbeste cu acea persoana,descarcate,poate te poti integra cu ea intr-un alt grup de prieteni, daca acele fete nu te baga in seama nu se numesc prietenele tale si nu e sfarsitul lumii, astea sunt putinele dezamagiri ale vieti, vei avea multe, mult mai multe. Sper ca te.am ajutat. fundita?

| onny_5230 a răspuns:

Nu fi suparata. Daca vezi ca ele vor sa se indepartezede de tine fale pe plac, asta inseamna ca nu iti sunt prietene adevarate. Ele vor sa scape de tine si tu ce faci! Lupti sa pastrezi langa tine niste prietene false? Mai bine apreciaza acea persoana care inca mai este alaturi de tine si incearca sa ii castigi increderea daca nu ai facut asta inca si oricum ai sa vezi ca se vor intoarce ele singure dupa un timp si vor vorbi cu tine, ca si eu am fost in situatia ta. Dar chiar daca nu se va intampla asta sa stii ca ai destul timp sa iti faci alti prietenii noi. Si app, gandeste-te de 2 ori inainte de a-ti acorda increderea cuiva, nu toti sunt ceea ce par.

| SylviuCatlin a răspuns:

Maria eu te inteleg prin ce treci oarecum am fost si eu in situatia asta cand nu mai stiam ce sa fac! Aveam niste zile in care eram asa de deprimat incat nu voiam sa vb cu nimeni Dar vor trece de la sine! Bn cu parintii nu stiu! dar nu are cum sa nu mai tina la tine ca doar esti copilul lor! Bn poate mai ai frati si le da mai multa atentie lor dar nu inseamna ca nu mai tin la tine! Da si cu prietenii... un prieten adevart il cunosti doar dupa cativa ani!

| Krysty_1534 a răspuns:

Apreciaza persoana care a ramas langa tine,cei care te urasc nu stiu ce fac,,, vei avea timp berechet sa cunosti tot felul de persoana si nu trebuie sa ai incredere in toti caci vei simti acelasi sentiment care il ai acum,, tradarea.