| Anonim340 a întrebat:

O mare problema! Fata îndrăgostită la Orizont! Deci e un baiat super dragut (nu fata, personalitatea), bine nu am vorbit cu el decât ca l-am întrebat 3-4 chestii laughing dar il super plac si chiar vreau sa ii spun. Adica stiu ca ma place 50% pentru ca in aproape fiecare zi ne priveam si in ultima zi de scoala s-a uitat la mine DE VREO 10 ORI intr-o jumătate de ora...si ne potrivim, adica am facut un colaj cu noi doi si cand suntem unul lângă altul (adica (,) cand se suna la scoala) colegele mele spun ca ne potrivim perfect. Adica e putin mai înalt ca mine (gen are vreo 60-70 cm, si eu aproximativ 55-60) si nu stiu, arătam perfect din punct de vedere fizic. Si eu vreau sa ii spun si nu pot...cum sa o fac? Sa ii zic pe Facebook sa ne întâlnim sau cum?

URGENT VA ROG! Il ador de vreo 5-6 luni...
Funda si vot normal! Mersi mult!

15 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai intri si tu accidental in vorba cu el pe fb, vorbesti cu el, si ii bati un apropo, si de aici sti ce sa faci.

| RainmakerX a răspuns:

Hey! In primul rand niciodata sa nu te arati disperata dupa un baiat intrucat o sa te considere usuratica, nestiind ce este in sufletul tau.
Uite ce ai putea face ca sa nu pari disperata si sa te apropii de el.
Gaseste un prieten comun (fata sau baiat in care poti avea incredere, poate un coleg cu voi) care sa va cheme undeva ca sa fiti doar voi 3 si sa va distrati.Pai de ce 3? Pentru ca daca v-ar lasa doar voi 2 acest baiat ar putea crede ca este o intalnire si te-ar evita.
Deci, astfel ai reusi sa petreci mai mult timp cu baiatul respectiv si sa ii dai timpul necesar ca sa ia o decizie in ceea ce priveste relatia dintre voi 2.
Eu unul cred ca te place, deci in felul acesta o sa-i dai ocazia sa o demonstreze clar sau sa o spuna.
Toti aveti de castigat. Nu ii zici tu pe facebook.Roaga un coleg, prieten bun cu voi 2 sa va cheme pe amandoi undeva pe cine stie ce motiv. Sa vedeti toti 3 un film, ceva, sa mergeti undeva.
Daca faci tu primul pas atunci ar trebui sa fi 99% sigura ca te place asta ca sa nu te faci de ras si sa nu pari disperata dupa el.
Deci, roaga un prieten sa va ajute. Asteapta sa zica el ca te place si dupa poti sa il bagi lejer pe simplul si sincerul "Si eu te plac." Nu e greu...doar ai rabdare.
Succes!

-Blytz-

| Anonim340 explică (pentru RainmakerX):

Faza e ca singurul prieten comun e fratele meu care e in clasa cu el si frate
E meu nu stie de el si mno...

| RainmakerX a răspuns (pentru Anonim340):

Inteleg...Atunci cu atat mai bine! Roaga-l pe fratele tau sa ajute. Iti dai seama ca l-ar putea chema pe la voi si toate cele? Daca nu l-ar putea chema oriunde si sa te ia si pe tine fara sa para ciudat caci esti sora lui.
Repet, este cu atat mai bine. Haide, este fratele tau, o sa te ajute, ce naiba? La asta sunt buni fratii! Sa se ajute la nevoie!
Bafta!

| Anonim340 explică (pentru RainmakerX):

Da, dar nu il Cunoști pe fratele meu. Nu vrea sa am iubit, e un fel de tata de-ala protector. Si de spun un baiat imi spune ca daca sunt cu el ne omoară pe amândoi. nu e bine daca ii spun, crede-ma e foarte rau fratele meu...ne certam mereu si el fiind mai mare ma lovește câteodată si fiind si nervos cam dă tare...

| RainmakerX a răspuns (pentru Anonim340):

Offf,in acest caz imi cer scuze pentru ca ti-am rapit timpul.Sincer,nu stiu ce ai putea face atunci. Crezusem ca ai un frate de treaba...Scuze pentru inconveniente!
Ar iesi urat daca te-ai folosi de cineva ca el. Oricum sa nu faci tu primul pas, nu se face asta, fii apropiata de acel baiat pana o sa faca el primul pas. Eu unul cred ca te place oricum. Fii tu insati si nu iti implica familia daca aceasta nu te sustine!
Succes!

| Anonim340 explică (pentru RainmakerX):

Mersi mult! happy

| RainmakerX a răspuns (pentru Anonim340):

Cu placere! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu contează în ce mod. important e să-i spui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

55-60 si 60-70 inseamna ca nu esti sigura daca aveti aceeasi inaltime ori e o diferenta de 15 cm intre voi.

| Anonim340 explică (pentru anonim_4396):

Si? Nu se vede oricum, suntem de aproape aceeași înălțime. Ce are 15 cm? Wow...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonim340):

Eu n-am zis ca are ceva, dar e amuzant cum aproximezi.

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Salut Anonim340,
Trebuie să te gândeşti BINE înainte de a încerca să te întâlneşti cu băiatul ăsta.
Ar putea fii cel mai bun lucru care l-ai putea face sau ar putea duce la diverse probleme.
În primul rând, ar trebui să ştii cum să vorbeşti cu el şi unde să vă întâlniţi.
În al doilea rând, ar trebui să ne spui câţi ani ai. Cred că ai vreo 13-14-15 ani
Soluţia cea mai bună ar fi să ai numărul lui de telefon şi să organizaţi la început, o întâlnire de grup (mai multe fete şi mai mulţi băieţi, de preferinţă poate şi unii să fie mai maturi).
Să ieşiţi în grup, dar tu să găseşti un moment potrivit şi să discuţi doar tu şi el, între 4 ochii.
Dacă nu ai numărul lui de telefon, merge şi să vorbeşti cu el pe Facebook (dar la privat).
Deşi aş recomanda mai degrabă să vorbeşti la telefon.
Mult noroc!
O prietenă,
JustTina061

| mitzachan a răspuns:

Pai...uite o idee
spune sa mergeti la film tu cu el si o prietena de-a ta
apoi cand ajungeti voi ii spui ca ea nu a mai putut sa vina....si pam pam intalnire

| Anonim340 explică (pentru mitzachan):

Nu am vorbit asa ca prieteni...l-am întrebat ce ore are atat, dar asa se uita la mine zici ca eram singura ființa de pe Pământ... ❤️