| tipicalgirl a întrebat:

sper sa ma ajutatihappy.Cum as putea deveni mai populara pentru ca eu, de felul meu sunt mai retrasastraight face. chiar am nevoie de ajutorcrying

Răspuns Câştigător
| carhartt a răspuns:

Mai populara nu iti spune spune cum sa devii, nu cred ca este o reteta exacta ca sa fii populara, totul vine de la sine happy.
Dar iti pot spune sa nu mai fi timida si retrasa, asa eram si eu candva, si exact la fel cautam si eu solutii pe net, primeam sfaturi de peste tot gen " fii tu insuti, nu incerca sa pari altcineva, baga-te in seama cu toata lumea, fii prietenos, socializeaza, pune-te bine cu toti, fa-ti multi prieteni etc " la inceput nu imi parea deloc usor, chiar nu credeam ca o sa reusesc vreodata sa fiu asa de sociabil, pana cand am zis ca trebuie sa incetez cu chestia asta odata, pentru ca in viata nu o sa ma ajute timiditatea si rusinea, stii... cum era vorba aia " cu rusinea mori de foame ".
Deci pur si simplu nu are de ce sa iti fie rusine, fii tu, vorbeste cu toata lumea, comunica, nu ai de ce sa stai retrasa, o viata ai... nu?

4 răspunsuri:
| Zenit313 a răspuns:

De ce trebuie sa fii populara?!
De ce trebuie sa iti pese de parerile altora?!
De ce ai nevoie de atentie?!
De ce ai nevoie de apeciere?!

Ce ciudat...

| MrSoapte a răspuns (pentru Zenit313):

Excelent!

| Zenit313 a răspuns (pentru MrSoapte):

Multumesc! happy

| rapidistuul a răspuns:

Probabil ai vreo 13 14 ani...Nu este nevoie sa fii populara! Fi tu insati.Asa vei atrage mai multe persoane in jurul tau.Nu te agita prea mult sa fii ceea ce nu esti pentru ca nu vei reusii nimic.Ai incredere in tine este cel mai bun sfat