| Bia_6294 a întrebat:

statusuri noi; dragute, nu din alea pe care le gasesti mereu pe google, ceva mai originale daca se poate puppy dog eyes cele mai multe statusuri primesc funda!?!?

44 răspunsuri:
| LexuDeea a răspuns:

1.Si e normal sa fiu asa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

2.@. Azi?:*.E ca si cum n.a fost niciodata;]. Si DA! ea inca`l iubesteee."

3. Cand te indreptai in intuneric ea te-a tras catre lumina

4. Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departeee.` :-X

5. Nu are rost `. ma uuit, privesc sh zic `. Daa, a fost.

6. O să ma vezi peste ani zămbind. Pentru că asta sunt eu, mă bucur de clipă. M-am bucurat că te-am iubit si mă bucur că nu te mai iubesc

6. Dacă am iubit vreo data. Am iubit doar cand am stiut pe cine, Dacă am iubit, am stiut cand trebuie. Păcat, Nu ti-ai dat seama că te-am iubit când a trebuie!

7. Zambeste, si arata-le ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!

8. Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

9. Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

10. Ochii mei de nu mai vor să te privească. E vina ta că i`ai făcut să te urască!

11. Mi-e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi-e dor sa numar secundele un pic cate un pic

12. Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate... am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine...

13. Subsemnata, eu adica, declar ca din accidentul de ciocnire pe care l-am avut cand te-am cunoscut m-am ales cu inima franta, m-am indragostit total si iremediabil de tine. Te iubesc.

14. Parcă toamna mi-a mai furat ceva. Zâmbetul de a te avea. şi de a avea tot ce aveam cândva.

15. Am învăţat, că dacă cineva nu te iubeşte cum ai vrea tu.nu înseamnă că nu te iubeste din tot sufletul.

16.Că l-ai iubit, da, adevărat, e păcat? ok, i-ai demonstrat că ți la el, și ce-a pierdut când a plecat...

| LexuDeea a răspuns:

Sincer, nu pot spune ca nu imi e dor... Cand o aud pe mama cum striga: "Ce-ti mai face baiatul ala cu care vorbeai pana si-n somn?"
Ce faci? Plec. Unde? Undeva departe. Cum te voi vedea? Umbre pe cer. De unde voi sti ca esti tu? Sperante. Cat va dura? O secunda. Daca imi va fi dor de tine unde te gasesc? In mintea ta. Si dupa? Viseaza
Ai s-o gasesti intr-un album demult uitata, ai s-o privesti, si ai sa te gandesti: "Indiferent cum a fost ea, A fost odata a mea!"
Mi'e dor sa te strang in brate, sa te sarut... Mi'e dor sa imi vorbesti, mi'e dor sa te ascult!

| lacri_6520 a răspuns:

Hai gata, ajunge, iti dau voie sa taci. Nu plange, nu se merita stiu ca te prefaci. :

Ma simt ametita, inchid ochii si respir, si dintr-o data ma trezesc plina de-amintiri `

Crezi ca te iubeste? ` Nuh`. Crezi ca te vrea pe tiine? Are o printesa ca mine. Ti-a zis ca te vrea? Mintsea` Vrei un sfat? Nu mai comenta`

Fii constient ca daca plec, plec defintiv. Stii cum sunt.Stii ca n-am nevoie de un motiv solid

Nu faci nimic. Ai impresia ca eu stau sa te astept. Dar de fapt eu ma indepartez incet.Te uiti atent. ma privesti cu regret. asupra mea nu vei mai avea nici un efect!

Esti jalnic si o sti prea bine! Nu ma ura ca sunt mai desteapta ca tine!:-“ Urate`ti prietenul ca intoarce capul dupa mine, chiar si cand e cu tine!:

Sa nu plangi daca il vezi cu alta pe strada.Ce dreacu, fata.Tu esti cea mai important.a

Are o aura ce te`atrage Stie ca o placi de`aia nu te lasa in pace E atat de tacuta. Misterul iti provoaca o privire pierduta

Le tine pe restul` la distanta. Stie ca n-are ce cauta pe langa vreo zdreanta. N-are nevoie de nimeni. Straluceste si singura, si el stie prea bine.:-

Nu face dintr-o persoana totul. Pentru ca atunci cand va pleca, vei realiza ca nu mai ai nimic.

Crezi ca Totu` iti Apartine. Poti sa Ai Orice. Insa Nu Si` Pe MiNE

M`ai pierdut.Nici nu mi-ai dat de`ales! Dar`a venit altul.Mult`mai bun`Bineinteles

sta cu tine si se gandeste la mine...se uita la tine dar ma vede pe mine...te saruta pe tine si ma simte pe mine, inchide ochi alaturi de tine dar tzeapaaa ma viseaza pe mineeeeee

Nu mai sunt copilul cu slabiciuni de alta data. Acum sunt slabiciunea altora cu caracter de piatra

–>Cu tacerea mea te’am chinuit. Nu te sunn nu fakk nimic :X meRitssi sa fii Pedepsiitt.:X La ktt de mult miai gresit

Te uiti ca fraieru`in trecut. Si-ti dai seama ce-ai pierdut. Ma vezi ca zambesc frumos. Si-ti dai seama ca ai fost cel mai mare prost

| Criss333alb a răspuns:

O mama care moare înseamnă o bibliotecă care arde. Visuri născute moarte. { Mihail Drumes } => -Fără romantism, ne întoarcem la oamenii cavernelor. - "Cuvintele sunt preludiul faptelor." -De fapt e o cruzime să te joci cu inima unei femei.- -Lasă fericirea în pace. Nu e decât un termen de dicţionar.- -De fapt, marile pasiuni rămân necunoscute, se consumă în anonimat.- -Fericirea care s-a dus mă sufocă, pentru că e tot durere.- -Să nu b|a|t|j|o|c|o|r|i|m| | d|r|a|g|o|s|t|e|a|! C|u e|a n|u s|e j|o|a|c|ă| n|i|m|e|n|i|! Să nu o sacrificăm ademeniţi de strălucirea aurului...- -În plus îţi las şi partea mea de fericire de care destinul m-a lipsit.- -Preţul unei femei nu-l afli decât după ce o pierzi.- -Nenorocirea pe care ţi-o faci singur doare mai mult.- -Pentru o fată, părăsirea e cea mai cruntă pedeapsă, soră cu moartea.- -Totdeauna îndrăgostiţii au crezut că luna a fost creată înadins pentru ei.- -Frumuseţea îşi poate îngădui orice capriciu, fiind scutită de scuze...- -Dar, ciudat: de astă dată, găsea în suferinţă o plăcere, o alinare nemaiîntâlnită.- -Sunt unele lucruri, în iubire, care nu se pot spune decât în taină.- -Există câteodată în viaţa unui om o nevoie imperioasă de a fi sincer până la cruzime.- -Marile iubiri care ies din matca obişnuitului se rezolvă numai în moarte.- -Trebuie să ştii că nicio răzbunare nu e mai cumplită ca aceea ce izvorăşte din dragoste.- MARC LEVY => || "Toate visele au un preţ." "Marea ne poartă privirea, pământul picioarele." "Se întâmplă uneori ca două suflete să se întâlnească pentru a nu mai forma decât unul singur. Şi-atunci depind pentru totdeauna unul de celălalt. Sunt de nedespărţit şi se vor căuta neîncetat, din viaţă în viaţă. D|a|c|ă|, î|n| c|u|r|s|u|l| u|n|e|i| e|x|i|s|t|e|n|ţ|e| t|e|r|e|s|t|r|e|, o j|u|m|ă|t|a|t|e| ar ajunge să se separe de cealaltă, să rupă jurământul care le leagă, cele două suflete s-ar stinge de îndată. Unul nu-şi poate continua călătoria fără celălalt." "In fiecare dimineata, la sculare, suntem creditati cu 86400 de secunde de viata pentru ziua respectiva, si seara, cand ne cul***, nu exista un report al l|o|r|, c|e| nha| f|o|s|t| t|r|a|i|t| i|n| c|u|r|s|u|l| z|i|l|e|i| e|s|t|e| p|i|e|r|d|u|t|, ieri a trecut. In fiecare dimineata, magia reincepe si noi ne jucam cu aceasta regula de neocolit: banca ne poate inchide contul in fiecare moment, fara nici un in orice moment, viata se poate opri. Si atunci, ce facem cu cele 86400 de secunde zilnice? Nu sunt oare secundele de viata mai importante decat dolarii?" MADONNA => -Nu uita niciodată să visezi.- -Nu ai luxul timpului, trebuie să spui ce ai în minte.- -Copiii înţeleg mereu. Ei au minţile deschise.- -Doar când dansez mă simt atât de liberă.- -Am acelaşi scop pe care l-am avut de când eram copil. Am vrut să conduc lumea.- -Sunt puternică şi ambiţioasă. Ştiu exact ce vreau, iar dacă asta mă face o scorpie, nicio problemă!- "A lot of people are afraid to say what they want.That's why they don't get what they want."(Multor oameni le e teamă să spună ce vor. De aceea nu primesc ceea ce vor.) -Sunt propriul meu experiment. Sunt propria mea operă de artă.- -Indiferent cine ai fi, indiferent de ce ai făcut, indiferent de unde ai venit, poţi mereu să te schimbi, să devii o versiune mai bună a ta.- -Mă autoironizez. Nu mă iau complet în serios. Cred că aceasta este o altă calitate pe care oamenii trebuie să şi-o însuşească... trebuie să ai puterea să râzi, mai ales de tine însuţi.- WILLIAM SHAKESPEARE=> -Restul e tacere.- -Cu vorbe nu plăteşti datoriile.- -O, slăbiciune, numele tău e femeie!-ună!winking
1. Fara romantism, ne intoarcem la oamenii cavernelor.
2. Oamenii au fost facuti ca sa fie iubiti iar lucrurile au fost facute ca sa fie folosite.Din pacate in ziua de azi oamenii sunt folositit iar lucrurile iubite.

| Anaalex520 a răspuns:

- Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE

- In padurea cu alune aveau casa 2 pitici...Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?

- Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua

Cand stapanul nu-i acasa, sar pe geam si intru in casa.

O sa mori bah puta ascultandu`l pe gutza…

Draga esti de milioane…i-a 50.000 si du-te...

Dansez pe sarma DND

Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.

Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data... :D

Astazi… am aflat ce e Iubirea :X …..MAINE…. afli tu ce-i despartirea.

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| jacobtim44 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Exista doua cuvin...
VEZI MAI MULTE PE http://pedanny.blogspot.ro/

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DianaCorsa a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute