| ayran a întrebat:

Buna TPU, sunt baiat si am 17 ani. Va spun de acum sa nu radeti de intrebarea deoarece ma simt foarte prost in timp ce scriu asta. Sunt foarte invidios pe persoanele din jurul meu: colegii mei, prietenii mei, verisorii mei chiar si pana pe parintii mei sunt invidios deoarece ii aud cateodata noaptea facand chestii nefiresti si cand aud ma intreb asa: Eu cand o sa imi pierd virginitatea? Tot cu mana dreapta voi ramane pana la urma.
Cand ma uit pe Instagram vad atatia prieteni care se pun la story facand lucruri care eu nu le-am facut niciodata cum ar fi: mers la club, sa te tii de o mana cu o fata pe strada etc.
Am impresia ca voi muri prost si singur. La scoala am note bune, invat si profesorii ma plac, am familie acasa, ai mei imi dau bani de buzunar, am haine de firma, am iphone dar nu stiu ce mai imi lipseste de la viata (nu sunt vreun copil rasfatat).
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

Probabil iti lipseste putina adrenalina.
Din ce ai scris mai sus pot deduce ca esti o persoana responsabila, cuminte si de treaba.
Nu-ti mai face griji in privinta virginitatii ca nu are sens.La in moment dat o sa o pierzi.
Uite eu am 23 de ani si sunt inca virgin.Si chiar nu e o tragedie.
Si sa nu te mai uiti la colegii si verisorii tai.Ei au viata lor, tu ai viata ta.Tu ar trebui sa te mandresti ca esti bun la invatatura pentru ca cei care invata au intodeauna un viitor bun.
Cum am spus si mai sus tie iti lipseste putina adrenalina, adica iti doresti sa fii o persoana mult mai activa.
Daca vrei iesi in cluburi si incearca sa agati fete dar parerea mea este sa te apuci de un sport sau sa iti investesti timpul intr-o pasiune care iti place.
Pot spune ca si eu am fost putin in aceeasi situatie ca tine dar am investit timp in pasiuni care imi aduceau bucurie in suflet.
Adica, in clasa a zecea si a unspea am facut foarte multe trasee de bicicleta.De asemenea iti recomand si tie bicicleta.
Avand rezultate bune la scoala si facand ciclism in timp liber pot spune ca am avut o perioada de vis la liceu.
Ciclismul mi-a dat foarte multa energie si incredere in mine.

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Sa te rogi.

| Violleta2022 a răspuns:

"Chestii nefiresti?"
Tu ai ajuns la 17 ani si consideri ca te-a adus barza?
Chestiile alea care le numesti tu "nefiresti" sunt extrem de firesti si normale, fiind prezente in viata de cuplu, ca o necesitate si ca sistem de reproducere, ca asa se fac copii!

Tu pari a fi un copil imatur, care nu inteleg nimic din ce se intampla in jurul lui, nici macar faptul ca sexul este vital in cazul parintilor, ca sa poata face copii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu cand o sa imi pierd virginitatea? Atunci când vrei tu, dacă asta vrei.

| Wr3nch a răspuns:

Pai si ce te opreste sa mergi in club? Sa te bagi in seama cu fetele? Nu pica din cer toate, trebuie sa faci si singur unele lucruri.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

O sa mori virgin si singur!