| aripifrante a întrebat:

Tatal meu e agresiv, acoolic si ma bate pe mine si o acuza pe mama de multe lucruri pe care nu le-a facut.Isi bate joc de ea si rade ca si cum ar fi o oarecare de pe strada.De ex:cand ea plange, el rade si baga misto-uri! Si cand ma bag, ma ia si pe mine la pumni si palme; am lipsit de la scoala din cauza palmelor lui.Eu nu mai suport! Am aproape 18 ani... sfaturi, ceva pleasecryingcryingcrying

Răspuns Câştigător
| IxυυLєţ a răspuns:

Da, stiu povestea ta, dar trebuie sa fii optimista, pentru ca in curand implinesti 18 ani, si vei fii independenta!
Stiu ca esti foarte ambitioasa, si ca vrei sa inveti si sa iesi ceva in viata, si de aceea cu totii at trebui sa invatam ceva de la tine!
Poate Bunul Dumnezeu va avea grija de tine, si te va ocroti!
Cat despre tatal tau, face cele mai injositoare lucruri, iar cand isi va da seama de asta, va fi prea tarziu!
( Si ti-am spus pe mess mult mai multe lucruri! )

Ai grija de tine! :*

7 răspunsuri:
| SweetAngelCry a răspuns:

Ai putea apela la politie, dar nu cred ca vrei sa faci asta.Incearca cu un psiholog.Adica,ar trebui sa-l ajute.
Sper ca te-am ajutat si iti urez numai bine.

| alexandrucorsate a răspuns:

Tatal tau inseamna ca nu este un om intelept, doar pentru ca, consuma alcool. Ar trebui discutat cu el, tu si mama ta ca amandoua aveti convingere mai mare si de altfel amenintat ca il parasiti, acum depinde si de sitatia financiara, el crazand ca depindeti de el si isi permite sa faca ce vrea cu familia lui.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poliţia, asociaţii pentru protecţia familiei, primăria, dar, mai ales, divorţul. Regret că trebuie să scriu un asemenea cuvânt, dar cu un alcoolic agresiv nu e nici o speranţă de viitor, nici pentru soţia, nici pentru copiii lui. Susţine-o cât poţi de mult pe mama, şi încurajeaz-o, nu va pierde nimic, indiferent de starea materială...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-o pe maicata sa divorteze si lasati-l sa moara in alcoolul care ii distruge viata, ar fi pacat sa va distrugasi pe voi. lasati-l singur si vedeti-va de viata voastra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important e sa ai grija de tine si nu te baga intre ei adultii decit cind e absolut necesar si atunci cind e nevoie de politie; in rest lasa-i in pace sa isi vada de problemele lor, nu sint problemele tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeule! Du-te la protectia copilului! Nu stiu cum ai mai poti rezista. Daca te mai altoieste cu biciul, nu-i mare problema, chiar e bine si placut, dar nici chiar asa, cu pumni, la un copil. Pe mine ma bate cu biciul cand sunt rea, cam des dar imi place, e placut, dar la pumni nu ma ia. Scz, dar cred ca sunt putin masochista (chestia cu placerea durerii de bici).