| Byb2001 a întrebat:

Bună TPU, trebuie să aducem banii de robe pentru clasa a 12 a și părinții mi-au zis că n-au banii că mama nu mai primește salariu și sa aleg intre orele de condus și robe. Am ales orele de condus, dar mă simt prost să fiu singura care nu da bani de robe și la final sa nu vin la clopotel sau să stau doar sa mă uit, ar fi o idee bună să îi cer lui fratele meu banii de robe? Că el îmi zicea că îmi dă și pentru ore de condus

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"părinți mi-au zis că n au banii ...ar fi o idee bună să îi cer lui fratele meu banii "

Dacă n-ai o altă soluție...

| Byb2001 explică (pentru sierra1):

I am zis și o să îmi trimita

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dai banii pentru robe si amani orele de condus, ca le poti face oricand, dupa ce termini liceul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este o idee bună, căci este o ocazie unică în viață.

| Byb2001 explică (pentru sadrian46):

Da știu mama a zis că n are rost sa dau pentru 30 min cat durează ultimul clopoțel dar am vorbit cu fratele meu și îmi dă

| sadrian46 a răspuns (pentru Byb2001):

Are rost. E ultimul copoțel la o viață lipsită de griji, la copilărie, la inocență.

| Cehoslovacia a răspuns:

Inca mai exista oameni care n au de o roba amarata? happy

| sadrian46 a răspuns (pentru Cehoslovacia):

Voi ce-n lună zburați,
Cu ale noastre izbânzi,
Nu uitați că aveți frați,
Pe planetă flămânzi.
( Adrian și am uitat acum numele de familie).
Da, mai sunt destui pe care nu îi dau banii afară din casă.