| Stilata a întrebat:

Buna TPU... va rog imi dati si mie cateva statusuri pentru fostul meu iubitsad, prin aceste statusuri eu vreau sa inteleaga ca inca il mai iubesc si ca inima mea bate numai pentru el... de cand ne-am despartit sunt complet distrusa.Multumesc mult :*:*:*

3 răspunsuri:
| yomotherfucker a răspuns:

Buna ! happy
Nu sunt aici pentru tine, nu sunt aici pentru cineva, sunt doar pentru mine, ma odihnesc in singuratatea mea

Daca as spune ca nu sunt as minti, daca as spune ca sunt as face la fel , pentru ca o parte din mine e la ea/el, dar el/ea nicaieri

Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit

Sunt aici, caci acolo unde as vrea sa fiu nu sunt

M-am asezat pe genunchii singuratatii mele

Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori

As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreu sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri

Maine va fi frumos, mai va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Colorand zilele mi-am dat seama ca am o pasiune pentru nuante: negru, mai inchis, foarte inchis

Azi e doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele

Frumusete exterior, zambet exterior, inauntru

Status pentru cel ce-l citeste, eu nu mai trebuie sa il citesc pentru ca il scriu si il traiesc in fiecare zi: tristetea e sora mea geamana, ma iubeste si nu ma lasa singur/singura niciodata

Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara

Viata mea e simpla: ma trezesc, lucrez, mananc si adorm intr-un ritm aproape nesesizat de tristete….

Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara.A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele

Daca plang lacrimez, daca iubesc te iubesc

O secunda as vrea sa te privesc , sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns

Daca as putea as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine, as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… dar am uitat sa zbor

Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi scaldati in lacrimi

Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine

Un status pentru cel/cea ce stie ca nu-l merita: Ai fost , vei fi si vei ramane aici… in inima mea

Mi-ai spus ca ma iubesti, acum imi arati ce putin

Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi

Sunt plecat/plecata culeg flori de tristete

Tristetea cuvantul care spune ca ceva nu e bine

Tristetea- o stare trecatoare, singuratatea- o stare

Singur/a si trist/a, nici nu cred in tristete! nici nu e nevoie, e chiar aici langa mine

Ce soare trist! ieri parca era mai vesel! nu ieri! de mult tare de mult

Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc

am invatat ca dupa altul tot un altul vine acelesi replici acelasi te iubesc mi-e dor de tine

team ubit odata cu amor nebun.te ubesc si acum dar nu pot sa-ti spun
De ce inca ma ma mai suni si-mi spui ca ma iubesti nu uita eu niciodata n-am vrut sa ma inlocuiesti! -

Te-am iubit,te iubesc,te voi iubi mereu Si imi pare rau ca team pierdut pe veci -

1.Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil?
2.suferind invetzi sa traiesti traind inveti ce e aia viata stiind ce e viata trebuie sa uiti suferinta pentru a uita suferinta cumpara un burete...dar buretele costa o avere dar are posibilitate sa stearga tot ce a fost si sa aduca un prezent luminos
3.Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase,cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti,cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit,cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura viata e frumoasa daca sti s-o traiesti
4.imi va fi dor
imi va fi rece...
dar timpul nu va vindeca
ci doar va trece
5.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi
6.De cate ori am vrut sa plec sa-mi strang tot cerul in cuvinte
Si zbor s-agat de margine de nor
Sa ma nimiceasca de atata dor
Si tot de atatea ori
Facut-am fara voie,pas inainte
Pasi inapoi de cate ori
De cate ori am vrut sa-mi strang
Un snop de vise-n frunze ruginii
Si somnul nedormit in poezii
Si tot de atatea ori am vrut sa vin
Sa-mi mangai pleoapa cu senin
Sa-mi strangi la piept nemarginirea de cate ori
De cate ori am vrut sa mor
Si sa ma nasc in lumea ta
De atatea ori
7.Exista un timp pentru lacrimi dar si pentru a zambi.Exista un timp pentru a merge mai departe dar si pentru a renunta.Exista un timp pentru cer senin dar si pentru ploi.Exista un timp pentru a creste.Exista un timp pentru schimbari.Exista un timp pentru a fi sus dar si pentru a cadea.Exista un timp pentru iubire.Exista un timp pentru iertare si pentru a alege ce e corect
8.Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata
9.Nimeni nu e de neinlocuit dar – uneori – este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura
10.Cand cineva nu intelege o privire,cu atat mai mult nu va intelege o lunga explicatie
11.Toti suntem in vizita in acest moment si loc. Suntem doar in trecere. Am venit sa observam, sa crestem , sa iubim si sa ne intoarcem acasa
12.Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

Acum tot ce a fost intre noi pare demult incerc sa-mi amintesc dar nu pot tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine

Plang de durere sunt singur si trist si te vreau inapoi intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc

E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

As vrea sa pot da timpul inapoi sa intorc clepsidra si sa te pot privi din nou in ochi … sa pot sa-ti spun cat te iubesc!
Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu doar ma uit

1 Ai plecat poate ca asa a fost mai bine as vrea sa pot merge mai departe dar .nu pot.imi lipsesti atat de mult...de ce oare toate astea mi se intampla mie?

2Sunt un inger fara aripi condamnat la suferinta si singuratate

3 Nu ai stiut sa pretuiesti ce ai avut langa tine.dar intr-o buna zi vei regreta

4 Nu exista durere mai umilitoare pentru sufletul unei femei decat aceea de a se fi daruit intreaga, trup si suflet, unui barbat nedem de iubirea ei.

5 Am intalnit un inGer, mi-a soptit spErante, l-am privit Orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand.

6 Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba ... te-am pierdut pe tine ...

7. E atat de frig lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata

1. Vezi tu...nu pot sa te uit, fiindca te iubesc prea mult, insa tie ti-e usor, iar mie imi vine sa mor.
2. As vrea sa spun ca totul a fost frumosMultumesc pentru orce secunda, azi totul e trecut, azi totul sa pierdut...
3. ,,Te rog sa ma asculti: sper sa o iubesti asa cum te iubesc si eu pe tine.dar cand dragostea ei se va stinge si inima ta va suferi si lacrimile iti vor uda fata sa iti aduci aminte de mine de dragostea mea Si nu voi plange, nu te voi implora sa nu pleci de ce sa te implor sa ramai? cand in inima ta nu mai este loc pentru mine iar acum pleaca
4. Cand clopotele vor bate, vestindu-ti ca am murit atunci aduti aminte ce mult eu te-am iubit!
5. Despartirea noastra a fost cruda si ma bucur ca esti la departare ca nu poti ca sa imi vezi ochi care plang fara incetare

Adio. dar nu te pot uita!

Pai sper sa'to fie de ajuns laughing si sper sa va impacati big grin happy

| andreistefana a răspuns:

Pai uite cateva care le mai folosesc si eu

am invatat ca dupa altul tot un altul vine acelesi replici acelasi te iubesc mi-e dor de tine

team ubit odata cu amor nebun,te ubesc si acum dar nu pot sa-ti spun

uh ai plecat nici macar nu m-ai sarutat, eu inca te mai iubesc pentru ca ai fost prima mea iubire eu am stiut ca uh nu mai iubit de la inceput dar eu am lasat totul dupa tine sa vad la ce te duce capu

Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil?

suferind invetzi sa traiesti,traind inveti ce e aia viata,stiind ce e viata trebuie sa uiti suferinta pentru a uita suferinta cumpara un burete,dar buretele costa o avere dar are posibilitate sa stearga tot ce a fost si sa aduca un prezent luminos

Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase,cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti,cand suferi amintesteti cum era sa fi fericit,cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura,viata e frumoasa daca sti s-o traiesti

imi va fi dor
imi va fi rece
dar timpul nu va vindeca
ci doar va trece

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi
De cate ori am vrut sa plec sa-mi strang tot cerul in cuvinte
Si zbor s-agat de margine de nor
Sa ma nimiceasca de atata dor
Si tot de atatea ori
Facut-am fara voie, pas inainte
Pasi inapoi de cate ori
De cate ori am vrut sa-mi strang
Un snop de vise-n frunze ruginii
Si somnul nedormit in poezii
Si tot de atatea ori am vrut sa vin
Sa-mi mangai pleoapa cu senin
Sa-mi strangi la piept nemarginirea de cate ori
De cate ori am vrut sa mor
Si sa ma nasc in lumea ta
De atatea ori

Exista un timp pentru lacrimi dar si pentru a zambi.Exista un timp pentru a merge mai departe dar si pentru a renunta.Exista un timp pentru cer sen dar si pentru ploi.Exista un timp pentru a creste.Exista un timp pentru schimbari.Exista un timp pentru a fi sus dar si pentru a cadea. Exista un timp pentru iubire. Exista un timp pentru iertare si pentru a alege ce e corect

Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata

Nimeni nu e de neinlocuit dar – uneori – este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura

Cand cineva nu intelege o privire, cu atat mai mult nu va intelege o lunga explicatie

Toti suntem in vizita in acest moment si loc. Suntem doar in trecere. Am venit sa observam, sa crestem, sa iubim si sa ne intoarcem acasa

Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

sau mai cauta pe

http://www.codrosu.ro/......messenger/

| ZappaLicci a răspuns:

☻ [; x]Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…♪

♥●Plang de durere … sunt singur si trist ): si te vreau inapoi … intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc …love struck

-[E atat de frig … lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc … traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata …♥]-

♥●♥●As vrea sa pot da timpul inapoi … sa intorc clepsidra … si sa te pot privi din nou in ochi … sa pot sa-ti spun cat te iubesc!
Ma gandesc la ce a fost si nu inteleg de ce, privesc la cum sunt si nu inteleg cum, ma uit in viitor si vad cum as vrea sa fiu… doar ma uit… ●; x
1. - Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!
2. Spui ca adori si ca iubesti, dar nu stii sa pretuiesti.
3. E prea tarziu acum, prea tarziu pentru regrete Din tot ce-a fost frumos au ramas acele momente.
4. -Ochii care te priveau candva cu atata dragoste, acum plang si se uita in alta parte

ViatSa nu e Ca in filme`.

Da` trebuie S`o traieSti.

POtSi Sa viSezi cu Ochii deSchisi.

Da` tot in eternu` vietii dragOSte cerSeSti.[].

• Ce mi-a placut odata imi place intotdeauna, pentru ca optiunea mea este motivata. Fie ca urasc, fie ca iubesc stiu clar de ce...

Lumea vorbeste prostii ca sa te schimbe si te minte, numai tu poti vedea si dincolo de cuvinte
Nu e pacat sa se piarda o iubire pentru o certa? ^^Amintiti`va cum va iubeatzi sh altadata.[♥]•
@ cea mai grea lovitura in sufletul meu este sa ma simt in plus acolo unde altadata eram totul.

@ ia'ma de mana. hai sa trecem peste toate impreuna.

@ de mult eu nu mai cred in povesti... oricum povestea mea e clara : daca nu exista interese, drumurile se separa.

@ As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. as vrea ca timpul sa'l opresc, sa-ti spun de fapt cat te iubesc!

@ o sa-ti para rau cand vei realiza ca ai pierdut'o pe unica ce te iubea.

@ iubeste'ma cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie cel mai mult.

@ minte'ma ca ma iubesti, te voi minti ca imi pasa!

@ am invatat ca oricat ai plange, lumea nu se opreste in loc pentru durerea ta!

@ spune`mi cand te doare. Si o sa te anunt cand o sa inceapa sa`mi pese. Caci cand am fost a ta nu ti-a pasat! Iar acum cu altu` am plecat, imediat de mine ti-ai adus aminte! Ei bine... raman doar acele cuvinte.
Sper sa-ti placa funditalove struck!