| nrsonix a întrebat:

Buna tuturor, am 14 ani si sunt in clasa 8-a. As vrea sa stiu cum sa cuceresc o fata, dupa cum am vazut la altii (scuze de expresie) dau cu palma la fund fetelor, e bine asa? Va rog, dati- mi sfaturi despre cum sa ma placa fetele, referitor la comportament, limbaj, etc. La imbracaminte, acesorii si par ma pricep, va rog, am nevoie de sfaturi. Ofer funda numai celor care ma ajuta, nu care neaga idee ca as putea avea o prietena sau cei care fac misto, as dori seriozitate...

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Bysu a zis fooaaarte bine ce a zis. Cu palma la fund si limbaj obscen atragi numai usuratice, care dupa 2 saptamani te lasa ca s-au plictisit de tine.
Cel mai bine e sa te porti cat poti tu de frumos, sa ajuti fata in orice, si daca e de serviciu in clasa, si trebuie sa stearga tabla sau sa ude buretele, sa te duci sa o ajuti repede.
Ai grija, ca unele fete, pe care eu le-am cunoscut, iau aces comportament ca pe sclavie, ca sa ma exprim asa, si isi bat joc de tine, in loc sa inteleaga de fapt ce vrei tu sa faci.
Eu iti spun din experienta mea, ca e foarte greu sa gasesti o fata cuminte, sa fie numai a ta, harnica, si cam atat, mai ales daca esti putin timid, iti ia destul timp, uite la mine, 15 ani de zile si nu am avut o prietena... dc? pentru ca nu am gasit nici una pe placul meu, cuminte, desteapta si harnica, toate pitipoance si batute-n cap, care chiar daca le faceai curte nu se uitau la tine, sau se uitau la exterior, si interiorul il dadeau la o parte.
E destul de greu sa gasesti pe cineva comportandute frumos, dar depinde si de fetele care sunt cu tine, poate nu-s asa batute-n capwinking

5 răspunsuri:
| TεaсhMεHoωToDomε a răspuns:

In primul rand faza cu palmele si limbajul spurcat nu merge decat la pitzipoance
daca vrei sa cuceresti o fata trebuie sa fi mai tandru si afectuoas sa te porti frumosc cu ele, sa le iei apararea, se le faci multe complimente (nu de genu moama ce fund ai) ci ochii tai sunt ft frumosi bla bla
si mai incearca sa ii adresezi priviri discrete
nu incerca toate astea cu mai multe fete deodata ca isi vor da seama
secretul spre inima unei fete este sa ii arati ca esti loial
mai incolo treaba ta ce faci
cu placere
sper sa iti foloseasca

| 3ly a răspuns:

Buna.Palmele pe fund nu fac decat o impresie proasta, iar limajul colorat nu ajuta la prea multe, decat daca este o fata mai baietoasa.Pentru a te place o fata. cred ca nu neaparat trebuie sa te placa din prima, ci incearca sa o faci sa t placa.In ceea ce consa in imbracaminte accesorii si par. pai trebuie mai intai sa-ti placa tie caci fete mai sunt.Iar daca vrei sa-i atragi atentia atragei-o intr-un mod placut iar daca o placi cand iese afar si e singura sau cand o vezi la scoala. abordeaz'o gen: buna. pot vorbi ceva cu tine? si apoi ii spui ca o placi si ca ai vrea sa fiti impreuna. daca te place. etc. Daca este prima iubita mare grija. la saruturi imbratisari etc love struck sper ca te-am ajutat bafta :* seara plkta

| WhiteChocolate a răspuns:

Buna! Parearea mea despre palmele la fund este, desigur, la fel ca a celorlalti.Eu am 15 ani, sunt in clasa a10a si mi s-a intamplat sa dau peste prosti care vor sa dea cu palma la fund.daca vrei sa te faci remaract fetelor,incearca sa te porti frumos cu toate. daca iti place una anume, da-i de inteles acest lucru. Spre exemplu, flori de 8 martie,sau cadouase simbolice de craciun,care sa o impresioneze[nu ma refer la chestii scumpe.E super draguta o felicitarebatting eyelashes]Sau intreab-o mereu ce face,cand te intalnesti cu ea,pup-o pe obraz[intreaba daca ai voie,macar.]Mie mi-ar placea ca un baiat sa se poarte asa cu mine si, sincer, sunt o fata cuminte.deci,succes!

| HugoBoss a răspuns:

Cu palma la fun nu merge, trebuie sa fii mai serios sa vorbesti cu ea sa o intrbi diferite lucruri, sa spui glume(bune), iar mai apoi sa eu inviti sa iesiti undeva, sa o servesi cu o inghetata etc. SUCCES

| nrsonix explică:

Va multumesc tuturor, sincer, in clasa am doar 2 fete cuminti si dragute, in rest pitipoance, am fost cu una, care m-a refuzat de 2 ori, si tot zice ca ma place si pe mine si pe unul din clasa (un tzigan), si la cat de frumos m-am comportat, tot ma respingea la imbratisari, sau cand sa stau cu ea, tot pleca. Greu in viata, Va multumesc mult de sfaturi big grin