| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor :*! Buna TPU happy!
De cand eram mica imi doresc sa devin cantareata dar nu stiu de ce pur si simplu imi pierd increderea in mine si spun ca nu is destul de buna, da, ar cam trebui sa merg la ore de canto si asta am sa fac..deja imi doresc de 3 ani sa merg la canto dar mereu mi-a fost rusine si jena sa cant in fata unei doamne pe care nu o cunosc(ma refer la viitoare mea profesoara de canto) asa ca am tot anulat dar gata..anul asta trebuie sa incep sa lucrez la vocea mea.Sunt foarte rusinoasa si timida si mereu imi spun ca daca nu am sa reusesc sa devin cantareata ce am sa fac? Am 15 ani si intru la stiinte sociale la un liceu din orasul in care stau...un alt vis de al meu este sa devin avocat.Nu stiu de ce dar mi s-a parut destul de interesant ce fac avocatii si nu stiu, mi-a placut asa ca i-am zis mamei mele ca vreau sa merg la stiinte sociale iar dupa ce termin liceul vreau sa merg la facultatea de drept ..desi inca sunt 4 ani pana termin liceul,chiar nu stiu ce se va intampla cu mine dar trebuia sa am un plan A si un plan B, cred ca m-am gandit destul de ok si sincer m-am mai dus la stiinte sociale pentru ca e un profil mai usor asa si o sa pot sa am si timp sa imi fac lectiile de canto. Prietenele mele imi spun ca am o voce superba si ca sunt foarte norocoasa sa am asa o voce.dar eu. nu stiu ce sa zic. mi se pare o voce obisnuita, nimic interesant.Imi place foarte mult sa cant si sa compun cantece.Muzica ma face fericita, implinita iar fara muzica cred ca nu as putea trai.Ma tot gandesc ce frumos ar fi sa merg cu cele 2 prietene cele mai bune ale mele in acelasi oras la diferite facultati dar sa fim impreuna si sa locuim impreuna intr-un apartament in chirie( suntem 3 in total impreuna cu mine desigur ), dar dupa ma gandesc la celalalt vis si imi spun :"Doamne...nu stiu ce imi pregatesti pe viitor dar trebuie sa am rabdare ca sa aflu nu? ". Cred ca o sa ma credeti destul de absurda mai ales cu toata povestea asta dar chiar vreau niste sfaturi, nu stiu ce sa cred si chiar nu stiu ce sa fac, voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
| Zabbyel a răspuns:

Ce sa zic rolling on the floor)) ca esti cam vorbăreață
sa nu ajungi comentatoarea love struck

| AllleAlllexandra a răspuns (pentru Zabbyel):

Tu macar citesti prima data inainte sa adaugi un comentariu la o intrebare? Daca nu iti place intrebarea mea nu raspunde doar ca sa te afli in treaba.

| Zabbyel a răspuns (pentru AllleAlllexandra):

big grin desigur vorbareatzo citesc (cred) devil)
acuma daca-mi canti precum vorbesti love strucklove struck totul mi-este clar big grin
sunt / devin fanu tau nr.1 love strucklove strucklove struck
ia inregistreazami-te pe tel si posteazami-l pe y0utube and give me link to hear you voice amazing o-la-la smug))
si nu glumesc vreau sa mi te aud :X

Răspuns utilizator avertizat
| paccccccccccc a răspuns:

Fi tare daca ai focea buna fi tare si lupta pentru visul tau

| lichtfusz a răspuns:

Buna! Ce sa iti spun?
Si eu vreau sa fiu cantareata dar si avocat.
Cred ca daca ai o voce superba mai bine te-ai face cantareata. Daca aveai o voce mai putin buna atunci puteai face avocat.
Asta este parerea mea sper sa te ajute.
Mult noroc!