| meryy11 a întrebat:

Buna :* vreau sa va spun ceva... nu stiuuu cum sa incepp sa vedem imi place un baiat si marea majoritate a fetelor au un prieten la 12 ani in finee nu ma iau dupa ele dar ...mama de abia e de acord la 15 ani ce parere aveti?/ si in plus eu nu prea discut cu mama de chesti din astea nu imi place ..cu prietenele si cu soara mea mai mare daa..imi dati si mie niste sfaturi please?

10 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ideea e sa ai rabdare. Poti avea un prieten la 12 ani, nu-i nimic rau, doar sa nu te lasi dusa de val, sa nu-l lasi sa faca ce vrea.
Mare parte din fete sunt "victime" la 12 ani, pentru ca n-au minte, si baietii ajung sa se foloseasca repede de ele, asa ca depinde de tine.
Daca vrei sa te grabesti, iti poti cauta un prieten, doar pentru ca altele se grabesc, nu trebuie s-o faci si tu.
Recomandarea mea: mai asteapta, mai acumuleaza experienta despre oameni, si mai ales despre cum baietii isi bat joc de fete, si gaseste-ti un prieten cand crezi ca esti pregatita.

| Roses a răspuns:

Nu te judec, dar, pe bune, la 12 ani? straight face
Mai ai rabdare ca e timp. oh go on Nu tot ce zboara se si mananca. Primul sarut trebuie sa fie special si sa fii pregatita. Nu te lua dupa tot ce e la tv. Traieste-ti copilaria cat mai poti ca dupa, neah, liceu, alti fluturi... laughing

| meryy11 explică (pentru Roses):

Adevaratt....nici mie nu mi se pare normal lla 12 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat timp il iubesti si el te iubeste nu lasa nimic sa-ti stea in cale!

| meryy11 explică (pentru anonim_4396):

Oricum el nu stie ca il plac...adica...nu stiu daca stie m-a intrebat odata asta si eu i-am raspuns ca nu dar nu stiu daca m-a crezut

| anonim_4396 a răspuns (pentru meryy11):

Si eu am o prietena de 17 ani si euam 15 ani si nu a zis nimeni nimic

| Hakuouki a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putin, pare ca totusi te grabesti, nu ca nu te iei dupa celelalte fete. Cand te vei simtii atrasa de un baiat si vei fi sigura de sentimentele sale atunci ar trebui sa incerci o relatie. Daca ai incredere in pustiul asta al tau ati putea incerca, dar sa ai grija sa nu te lasi influentata sau condusa de el.

| meryy11 explică (pentru Hakuouki):

Dap...si eu sunt de parere ca trebuie sa mai astept pana la 16 ani macar

| Hakuouki a răspuns (pentru meryy11):

Buna decizie...ai toata viata in fata apoi. Succes happy

| meryy11 explică (pentru Hakuouki):

Mersi!