| DyDyuKa a întrebat:

Ca sa dau la facultatea de farmacie, ce profil trebuie sa aleg in liceu?

Răspuns Câştigător
| AlynaC a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa dai la un profil care sa corespunda cu ceea ce vrei sa faci pe viitor(de ex. stiu o persoana care este la medicina cu toate ca in liceu a fost pe filologie). Deci poti sa dai unde vrei.Dar este de preferat sa dai la stiinte ale naturii pentru ca se fac materiile de care ai nevoie la farmacie si probabil iti va fi mai usor.

1 răspuns:
| anutza a răspuns:

Cred ca cel mai mult te-ar ajuta profil - stiinte ale naturii sectia - bio chimie