| Ely_5230 a întrebat:

Care este mottoul dupa care te ghidezi in viata?

Răspuns Câştigător
| Vasy10 a răspuns:

Ziua de ieri e istorie(sunt nepasator si nu ma mai intereseaza de ea), ziua de azi e un mister(inkerk sa ghicesc ce se va intampla), ziua de maine este o minun(nu ma gandesc deloc la ea astept doar sa vina)

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Optimist in orice moment si incredere in Dumnezeu, asa totul va fi bine.

| thegatekeeper a răspuns:

"Prefer sa fiu urat pentru ceea ce sunt, decat sa fiu iubit pentru ceea ce nu sunt." (Kurt Cobain)

| MarrieMarie a răspuns:

Nu te da niciodata batut.Mereu cu capul sus.Oricat ar fi de greu tu, mergi mereu inainte. Iubirea e pe-al doilea loc iar dragostea pe primul. funda?

| sonyaminia a răspuns:

L-ai pierdut pe primulbaiat mai sunt altii dupa colt.

| sonyaminia a răspuns:

* Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai.
* Se spune ca e nevoie de un singur minut pentru a remarca o persoana deosebita, o ora pentru a o pretui, o zi pentru a o indragi si a o iubi, dar iti trebuie o viata pentru a o uita.
* Mai bine sa fii prost 5 minute daca pui o intrebare, decat sa ramai prost toata viata daca n-o faci!
* Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieste ca si cand ar fi ultima zi pe pamant. Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca... iubeste-ti viata si mai ales prietenii...E cel mai de pret lucru.
* Invata din greselile altora, viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
* In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe - Nicolae Iorga
* Nu este mai mare dragoste decat sa-si dea viata cineva, pentru prietenii sai.
* Viata nu reprezinta nimic fara prietenie.
* Am cerut putere si viata mi-a dat dificultati pentru a ma face puternic

am cerut intelepciune si viata mi-a dat probleme ca sa le pot rezolva
am cerut sa pot sa zbor si viata mi-a dat obstacole ca sa le pot depasi
am cerut iubire si viata mi-a dat oameni pe care sa-i ajut in problemele lor
am cerut favoruri si viata mi-a dat potential
nu am primit nimic din ce am vrut, dar am primit tot ce aveam nevoie.

* Daca vrei sa fii fericit o clipa razbuna-te; daca vrei sa fii fericit o viata iarta!
* Ai grija de vorbele tale pentru ca se vor transforma in fapte.
Ai grija de faptele tale pentru ca se vor transforma in obiceiuri.
Ai grija de obiceiurile tale pentru ca vor fi caracterul tau...
Ai grija de caracterul tau pentru ca el va influenta destinul tau...viata ta. Frank Outlaw
* Daca pentru o clipa Dumnezeu mi-ar darui o bucatica de viata probabil nu as spune tot ce gandesc, insa in mod sigur as gandi tot ceea ce zic. - (Marquez)
* Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte.
* Viata e ca o ploaie de sentimente...niciodata nu poti sti care picatura iti va atinge sufletul.
* Trebuie sa stim exact cand se incheie o etapa din viata noastra. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. - (P. Coelho)
* Fara muzica viata ar fi o greseala - (Nietzsche)
* Exista momente inevitabile de fericire care ne intrerup viata.ele nu au loc insa fara motiv.
* Viata poate fi înțeleasă doar privind înapoi dar trebuie trăită privind înainte.
* Traiesteti viata fara frica, ataca obstacolele din calea ta si demonstrează ca le poți suporta.

| sonyaminia a răspuns:

* Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai.
* Se spune ca e nevoie de un singur minut pentru a remarca o persoana deosebita, o ora pentru a o pretui, o zi pentru a o indragi si a o iubi, dar iti trebuie o viata pentru a o uita.
* Mai bine sa fii prost 5 minute daca pui o intrebare, decat sa ramai prost toata viata daca n-o faci!
* Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieste ca si cand ar fi ultima zi pe pamant. Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata nu are nici un rost gandeste-te la cei ce mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca... iubeste-ti viata si mai ales prietenii...E cel mai de pret lucru.
* Invata din greselile altora, viata e prea scurta pentru a le face tu insuti pe toate.
* In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe - Nicolae Iorga
* Nu este mai mare dragoste decat sa-si dea viata cineva, pentru prietenii sai.
* Viata nu reprezinta nimic fara prietenie.
* Am cerut putere si viata mi-a dat dificultati pentru a ma face puternic

am cerut intelepciune si viata mi-a dat probleme ca sa le pot rezolva
am cerut sa pot sa zbor si viata mi-a dat obstacole ca sa le pot depasi
am cerut iubire si viata mi-a dat oameni pe care sa-i ajut in problemele lor
am cerut favoruri si viata mi-a dat potential
nu am primit nimic din ce am vrut, dar am primit tot ce aveam nevoie.

* Daca vrei sa fii fericit o clipa razbuna-te; daca vrei sa fii fericit o viata iarta!
* Ai grija de vorbele tale pentru ca se vor transforma in fapte.
Ai grija de faptele tale pentru ca se vor transforma in obiceiuri.
Ai grija de obiceiurile tale pentru ca vor fi caracterul tau...
Ai grija de caracterul tau pentru ca el va influenta destinul tau...viata ta. Frank Outlaw
* Daca pentru o clipa Dumnezeu mi-ar darui o bucatica de viata probabil nu as spune tot ce gandesc, insa in mod sigur as gandi tot ceea ce zic. - (Marquez)
* Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte.
* Viata e ca o ploaie de sentimente...niciodata nu poti sti care picatura iti va atinge sufletul.
* Trebuie sa stim exact cand se incheie o etapa din viata noastra. Daca te incapatanezi sa ramai mai mult decat e necesar, pierzi bucuria de a trai si sensul vietii. - (P. Coelho)
* Fara muzica viata ar fi o greseala - (Nietzsche)
* Exista momente inevitabile de fericire care ne intrerup viata.ele nu au loc insa fara motiv.
* Viata poate fi înțeleasă doar privind înapoi dar trebuie trăită privind înainte.
* Traiesteti viata fara frica, ataca obstacolele din calea ta si demonstrează ca le poți suporta.
funa

| MicutzaaPooh a răspuns:

Traiesc clipa de parca maine am sa mor happy

| Aesir a răspuns:

Casa este unde ti-e inima (Home is where your heart is)