| cici96 a întrebat:

Care sunt beneficiile alergatului? poate avea si "dezavantaje"?
eu alerg cate 80 min. pe zi iar in weekend cate 2 ore/zi, asta pentru ca vreau sa slabesc!
pot avea probleme din cauza lui?

1 răspuns:
| MIChan a răspuns:

Rau nu poate sa iti faca, doar sa faci febra musculata. E recomandat sa alergi intre 30 si 40 de minute O DATA. Daca faci si pauze intre alergari nu ai nimic. Totusi, pentru a evita febra musculara < doar in cazul alergarilor si nu a plimbarilor> iti recomand o aspirina dupa.