| Inovssakura a întrebat:

Ce credeti ca e mai bine? Manga sau animeul. Si va rog sa argumentati raspunsul. Si mai am ceva : ce se intampla in manga se intampla acelasi lucru si in anime, nu?

3 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Mie-mi place să citesc, dar ador grafica din animeuri. Manga are mai mult detalii, dacă îţi place s-aprofundezi, e ok manga, dacă vrei esenţialul, mergi pe anime.
Totuşi, uneori îmi place mai mult manga-ul decât anime-ul. Cum spuneam, depinde de preferinţe în ceea ce priveşte detaliile.
Şi nu, nu e mereu la fel.

| crysty97 a răspuns:

Animeu e mai amplu, intelegi mai bine actiunea dar manga e mai detaliata, obtii mai multe informati deci sfatu meu e sa te uiti la anime si dupa la manga big grin

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Depinde. În unele cazuri manga este mai reuşită, dar în altele este animeul.
Şi nu întotdeauna este acelaşi lucru şi în manga şi în anime. Am văzut destule animeuri care aveau o poveste diferită faţă de manga sau erau adăugate noi personaje care au schimbat povestea total.