| LoVe_5814 a întrebat:

la anime de obicei care este povestea adevarata? animeul desen sau manga

4 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Animeul este versiunea japoneza la 'desene animate'. Ceea ce este correct, deoarece odata ce ai zis 'animatie' deja te referi la un desen care se misca.

Desenele animate e acelasi lucru doar ca este versiunea americana-europeana.

Manga sant benzile desenate sau comic book

Povestea dintr un anime este mai interesanta, deoarece eroul poate murii, sau raul sa invinga... pot exista scene sexuale erotice macabre...

Fata de desenele animate eroul infrange mereu si binele triunfa intodeauna (vezi superman, spiderman...x man...)

Alte situri folositoare
http://chobittsu.blogspot.com/ (stiri anime, japonia, festivaluri.)
http://miauti.blogspot.com/ (manga review in romana ) (sectiunea about iti spune mai multe detalii)

| Cristina_5283 a răspuns:

Eu stiu ca manga happy

| irbis a răspuns:

Totul incepe de la manga, dupa care manga poate fi adaptata intr-un anime. Urmareste Bakuman. Este despre doi adolescenti care vor sa ajunga sa faca un anime.

| soryna_9188 a răspuns:

Manga 100% numai bine!