| adelutza a întrebat:

Ce faceti daca va place un baiat sau o fata dupa caz si sunteti prea timid/a sa ii spuneti?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Eu nu fac nimic, ma comport natural, sunt prietenoasa, amabila, sociabila, ii dau de inteles ca il plac, dar nu intr-un mod foarte evident si insistent, asa finut, cat sa se prindabig grin si astept ca el sa faca urmatorul pas.Astept,in cazul in care admiratia este reciproca, sa ma "curteze". Niciodata n-am mers si nu voi merge la un baiat sa-i spun ca-l plac! Nu se cade pentru o fata, parerea mea. Datoria fetei este sa astepte si sa lase baiatul sa-si faca treaba, sa nu se bage in "procesul de cucerire". Asta e parerea mea, sunt convinsa ca mai sunt si alte pareri pe care le vei lua in considerare.

10 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu-s niciodata timid laughing Si oricum, daca imi place, nu ii spun, ii atrag eu atentia cumva, dar nu ii spun verbal.
Spor!

| psiholoaga a răspuns:

Nu prea sunt. In adolescenta eram destul de timida; petreceam mai mult timp in preajma persoanei si daca simteam ca ma place, ii comunicam printr-un biletel sau pe mess, sau mesaj ce simt. Mai merge si sa rogi un prieten comun sa sondeze terenul si sa iti puna o vorba buna in fata tipului. Dar sa stii ca nu se compara cu experienta fata in fata. Oamenii cred ca ai increderea pe care o emani, chiar daca uneori in interiorul tau iti e teama.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu nu sunt timida dar nici nu am spus vreunui baiat ca imi place de el, asta din principiu, el ce pas sa mai faca? Asteapta sa vina el la tine, acorda-i timp sa se obisnuiasca cu tine, arata-i ca puteti fi prieteni inainte de orice altceva.

| Paula a răspuns:

Poi nu sunt timida, si nu prea actionez eu prima...

| sigmanet a răspuns:

E rau sa fii timid in ziua de azi. Risti sa pierzi foarte multe.

| miry a răspuns:

Ii dau de inteles prin purtarea mea ca imi place de el, iar daca nu se prinde caut momentul potrivit sa ramanem singuri si ii spun, dar numai daca imi place mult rau de el

| christian a răspuns:

Eu nu-s timid, si atunci cand plac o fata sunt direct! Nu-mi place sa se dea fata la mine, rolul este al baiatului.

| eumi a răspuns:

Raspunsul e in tine.esti o fata frumoasa. ce dumnezeu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te teme

| wreckoftheday a răspuns:

Eu sunt timida. Dar ce naiba? Saptamana care vine o sa-i spun ca imi place de el.Nu conteaza ce o sa creada, dar cel putin stiu ca i-am zis, ca deja ma macina toata treaba asta cu tacerea.Nu e bine sa tii totul in tine (stiu ca am incercat asta si nu a avut un rezultat favorabil), deci o sa incerc ceea ce nu am avut curajul pana acum. Daca o sa ma simt mai bine nu stiu, dar o sa-ti spun.Asa ca pe vineri, cand o sa-l revad.