| Summertime23 a întrebat:

Ce parere aveti de „relatiile moderne"? Adica cand sunteti impreuna sunteti si gata si cand nu sunteti doar prieteni si fiecare face ce vrea. Credeti ca sunt ok genul acesta de relatii?

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Mie mi se par destul de ok relațiile astea! Am văzut un documentar acum câțiva ani despre aceste relații deschise, și am rămas destul de impresionată. Însă trebuie să fii foarte tare pentru a putea avea o relație de genul acesta, trebuie să ai o minte puternică să-ți vezi partenerul într-o ipostază prea apropiată cu o altă persoană!

| Dariusuu a răspuns:

Eu n-am înţeles ce-ai vrut să spui aici.

| Summertime23 explică (pentru Dariusuu):

Pai sa spune ca baiatul si fata nu sunt din acelasi oras si ei cand se vad sunt impreuna se comporta ca doi iubiti si cand nu sunt impreuna fiecarte sa faca ce vrea si sa stea cu cine vrea.

| Dariusuu a răspuns (pentru Summertime23):

Atâta timp când există încredere şi iubire nu văd de ce nu ar fi ok cu o aşa relaţie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, atât timp cât ambii parteneri îşi dau acordul cu privire la această situaţie. Parcă i se spune relaţie deschisă, şi nu mi se pare nimic greşit în a o accepta.