| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile "moderne"? Credeti ca ati fi de acord ca partener a/ul sa fie mai "libertin/a"? Ce inseamna pentru voi relatie moderna(in ce consta)? Vreau raspunsuri de la persoane mai mari de 17 ani!

3 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Da sunt, asa nu ar fi atat de mult stres adica nici el nu m-ar sufoca prea mult cu intrebarile si nici eu pe el.dar pentru ca o relatie sa fie liberala trebuie sa fie multi ani impreuna, o oarecare varsta, multa incredere si multa maturitate pentru amandoi. funda?

| marllen a răspuns:

Pai in primul rand eu nu cred in relatiile moderne nu prea exista in ziua de azi relatii moderne sau daca ´´da´´ acele relatii sunt cam de 1-2%. in ultima vreme exista relatii mai mult pe interes, sti tu...cate conturi bancare ai, ce masina detii in garaji cam cat de gros e portefelul, piscina cat este de mare si cate camere are vila. cat despre libertatea partenerului cred ca ar trebui sa ii ofer atat cat se cuvin nici mai mult nici mai putin, aici ma refer la un meci sau o bere cu baieti (in cazul femeilor), la shoping sau la o cafea cu prietenele (in cazul baietilor) nici mai mult nici mai putin, si nici prea des nici prea rar. acum ramane la decizia ta.

| Bun_1003 a răspuns:

E bine libertin