| Summertime23 a întrebat:

Ce parere aveti de „relatiile moderne"? Adica cand sunteti impreuna sunteti si gata si cand nu, sunteti doar prieteni si fiecare face ce vrea. Credeti ca sunt ok genul acesta de relatii? Vreau sa stiu si parerea altora. happy

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Acest "fiecare face ce vrea" o faci cand nu esti implicat intr-o relatie.
Moderna sau nu, o relatie inseamna macar sa tii cont ca in viata ta exista o alta persoana...
Daca asa sunt relatiile "moderne", atunci mi-e mila de toti cei care s-au nascut prea tarziu ca sa aiba macar o relatie.

| Felys a răspuns:

Asta nu este relatie,este cel mult prietenie cu beneficii, practic va folositi unul pe celalat dar nici unul nu are dreptul sa pretinda celuilalt sa fie fidel in restul timpului, o astfel de legatura nu poate duce la iubire, cel mult la satisfacerea nevoilor intime, dar psihic nu face chiar bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica atunci cand esti cu partenerul faci sex cu el si cand nu esti langa el, faci cu altcineva! Exclus.Asta nu mai poate fi numita relatie, poate doar aventura, ca sa fiu indulgent.O zi buna.

| HaHaGirl a răspuns:

Nu se numesc relatii moderne,se numesc relatii fara sentimente,foarte buna parere am avut si eu o asa experienta, eram cei mai buni in fata celorlalti, si in pat eram iubiti, si cand eram separati fiecare facea ce vroia, aman2 faceam asta pentru a uita pe cineva si chiar sunt ok, e distractie, adrenalina prietenia perfecta doar ca te culci cu el/ea, atata timp cat niciunul dintre ei nu pune sentimente in ''relatie'' totul e ok, cand unu pune sentimente nu mai e ok si e cazul sa spuna unul dintre ei STOP

| Summertime23 explică (pentru HaHaGirl):

Stii sunt curiasa cum e o atfel de relatie, dar totusi nu pot sa ma gandesc la sex am doar 15 ani. Poate o sa incerc doar de curiozitate. laughing

| HaHaGirl a răspuns (pentru Summertime23):

laughing aaah ai 15 ani laughing pai cam asta insemna,si cam deodata nu prea poti avea una, se mai numeste si relatie cu interese sexuale laughing crede-ma ca la un moment dat tot vei avea nevoie de una, am avut una de curand, distractie fara sentimente, nu o inncerca prea devreme sa nu-ti para rau dupa ca ai facut-o.

| Conficker a răspuns:

Au fost vremuri de aur cand lucrurile se reparau, nu se aruncau. Acum lucrurile se arunca dupa care se incearca a fi reparate. Sa fim seriosi, ce-ai facut la orizontala nu vei uita toata viata, indiferent de hramul care-l purtam. Poti avea relatii tip pansament cu zecile, tot nu vei uita ce si cu cine-ai facut.