| croissant a întrebat:

Ce parere aveti despre persoane care isi fac singure rani pe corp? Este normal?

Răspuns Câştigător
| Usgs a răspuns:

Nu este normal este o forma de automutilare dar acea persoana are un motiv pentru care face asta ceva care la suparat si nu face decat sa isi faca rau.

1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Sufera de o dereglare psihica. Daca o face in gluma sau sa arate prietenilor ca poate nu este atat de grava boala, deoarece intervine si teribilismul. Daca o face ca o autopedepsire sau sa-i faca pe altii sa sufere, este destul de grav.