| Sofia884556 a întrebat:

Ce porecle amuzante pentru profesori stiti!?

5 răspunsuri:
| KristalPop a răspuns:

Poreclele/pseudonimele acelea trebuie să fie cât de cât în conformitate cu realitatea pentru a avea mai mult haz.
Spre exemplu noi aveam un profesor bătrân de matematică, era gheboşat şi mergea repede, fapt pentru care îi spuneam "Zburătorul". O altă poreclă aiurea pentru o profă era "Smecta", "Capra". E simplu, doar că trebuie să aibă legătură cât de puţin cu adevărul.

| PufoshenienexT a răspuns:

Vulpea,Beculet,Zarzavat,Mocanel,Gogonici,

| Smillee a răspuns:

La noi poreclele din scoala sunt cioara, galbenus (pentru ca e blonda), mirabela(directoarea),

| Sofia884556 explică (pentru Smillee):

Multumesc! imi vor prinde bine.

| KimEunJung a răspuns:

Vacuta Milka, Ms. Ciudat/a si nu mai stiu