| CoCa8coLa a întrebat:

Ce produse naturale pot sa folosesc pentru ca sa-mi creasca mai repede parul? *fundita pentru cele mai eficiente))

Răspuns Câştigător
| Stella a răspuns:

Uleiul de ricin cred ca e cel mai bunhappybig grin

3 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Eu nu`ti recomand nimic, deoarece daca mie mi-a folosit asta nu inseamna ca o sa-ti foloseasca neaparat si tie. Poate iti recomand ceva foarte scum si`l cumperi degeaba.Ai putea merge la o farmacie si sa intrebi acolo.Sigur o sa te ajute.Iti recomand totusi produsele de la sensi blue, sunt la un pret accesibil si sunt in mare parte naturale. Sper ca ti-am fost de folos happy

| AnaBejenaru a răspuns:

Iti recomand o masca cu ulei de masline, ulei de ricin si galbenus de ou. Aplica aceasta masca de 2 ori pe saptamana sau ori de cate ori doresti si mentine-o minim o ora si cu siguranta rezultatele nu vor intarzia sa apara. ecomand uleiul pentru intarirea parului de la hemel. acest ulei are rezultate la fel de bune in caz de alopecie ( caderea acuta a parului) provocata de stres, in cazul firelor crapate, despicate si degradate, precum si in aproape toate problemele de neinvins ale parului.
Are in compozitia sa, vechea planta medicinala SALVIA, care regenereaza firele subtiri si revitalizeaza radacina lor. CINEOLUL, un extract al busuiocului, care opreste craparea, inflorirea si caderea parului, sterilizandu-l deoarece este un bun antiseptic. ROZMARINUL, stimuleaza cresterea parului, opreste caderea si il curata de matreata. Foarte eficient, regenereaza in egala masura si radacina si tulpina firului de par. Taninii din compozitie echilibreaza functionarea glandelor sebacee, astfel incat parul gras se va ingrasa mai putin, iar parul uscat va primi un optimum de grasime. Extractele din plante medicinale, hidrantii naturali, confera pielii hidratarea necesara. Prt cresterea parului se foloseste ulei de ricin se gaseste in farmacie in combinatie cu alte uleiuri folosite ca tratament prt par. Sunt si contraindicatii ...tre sa il clatesti foarte bine prt ca ingrasa parul.Se folosesti si in cresterea sprancenelor in caz ca le-ai pensat gresit si vrei sa le modifici forma

| HaiTaci a răspuns:

Ulei de ricin. E cel mai vechi si mai bun.winking