| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Ce sens are viata asta? Eu unul nu mai suport sa traiesc gunoiul asta. De ce m-a creat Dumnezeu daca stia ca o sa ajung depresiv si sa imi urasc viata?

11 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Te-a creat special pentru aceasta perioada si pentru altele. Atunci cand dai de un astfel de moment, trebuie sa evoluezi si sa schimbi ceva. Sa zicem ca peste 1 an o sa trebuiasca sa iei o decizie, una mare. Atunci o sa ai nevoie de toata ratiunea constienta din capul tau, de tu cel de atunci care a invatat atatea lucruri. Bun. Si cum ajungi sa fii tu cel de atunci? Pai trecand prin lucrurile de acum.

La fel poate a zis si bunicul tau, care totusi a facut o alegere si uita... ai aparut tu. Nu stim nicioadata incotro se indreapta caile vietii, dar stim ca se indreapta undeva.

Indiferent ca treci sau nu treci peste perioada asta, timpul tot o ia inainte, te impinge de la spate. Depinde de tine ce alegi sa faci, daca sa stai suparat (poate te simti mai special asa) sau sa nu stai si sa iti impui sa fii mai fericit. Totul poate fi controlat doar cu un gand.

Revenind la Dumnezeu, cum am spus, de asta te-a creat. De ce a creat acel om care vine si iti aduce tie facturile si la tot blocul? Poate lui nu ii place viata asta. Si totusi daca nu era el, era altcineva. Daca nu era nici altcineva si nici altcineva... cine era? Toti am fost facuti pentru viitorul care face alte lucruri. Depinde de tine daca alegi sa fii un om nefericit sau unul fericit.

Bafta si stiu ca poti! ^_^

| SilentRain a răspuns:

Viața nu are nici un sens, dai tu unul
Cauta tu pentru tine un scop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mântuirea sufletului.

Ridică-te, ești iubit. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa incepem cu inceputul! De ce esti depresiv si iti urasti viata?

| Anonimulantisocial17 explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu am iubita si fetele ma evita, pentru ca nu am prieteni iar putini prietenii pe care îi am fac misto de mine glume pe seama mea si ma simt in plus cand sunt cu ei. Pentru ca in sinea mea cred ca nu am sa reusesc sa imi fac o iubita niciodata

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimulantisocial17):

Nici eu nu imi voi face iubita vreodata! Ba,da chiar niciodata! Si nu sunt trist din cauza asta, am multe alte chestii mai bune de facut oricum! Daca spui ca prietenii te tachineaza tot timpul, atunci ai nevoie de prieteni mai buni! In rest gaseste-ti un hobby, sau mai multe, lucreaza la cariera ta(pentru tine nu pentru agatat)si totul va fi bine!

| Dana2103 a răspuns:

Depresia se trateaza. Consulta un psihiatru

| aimullah123 a răspuns:

Du-te la psihiatru, treci pe antidepresive de sinteza si mergi la psihoterapie regulat. Dupa 1 an vei putea spune "Adio depresie!"

| MPersephone a răspuns:

Tu esti unicul care detine control asupra vietii tale. Oamenii vin si pleaca, tu esti cu tine o viata intreaga, deci trebuie sa reusesti sa iti gasesti scopul tau. Asa e lumea, doar cei puternici supravietuiesc.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Https://youtu.be/5qu_aj1CjfE
Un proverb zicea așa "Totul depinde doar din ce unghi alegi să privești viața".

| Anonim1225 a răspuns:

Mie mi-ar plăcea sa discut pe subiectul asta. Daca vrei putem discuta si poate te ajută...cum vrei.