| angalix a întrebat:

Ce trebuie sa faci daca prietenul tau se joaca in jocuri online cate 5 ore pe zi?

8 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Nu ai ce sa faci, e treaba lui ce face si cat face insa, daca te ignora din cauza asta ar trebui sa-i spui ca te deranjeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joci si tu cu el.

| angalix explică (pentru anonim_4396):

Am incercat sa ma joc si eu, dar nu mi-a placut.

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna! In privinta asta nu prea ai ce sa faci. daca asta este placerea omului? Cu timpul se va plictisi de ele, in mod sigu, insa pana atunci important este ca tu sa nu il disperi cu chestii gen renuntatul la ele sau si mai rau sa va certati din cauza asta.
Mult succes iti doresc!

| MitchAlpaca a răspuns:

Te joci si tu cu el laughing glumesc, ii explici si daca nu intelege scoti internetul.

| angalix explică (pentru MitchAlpaca):

happy pai cred ca asa si am sa fac, alta solutie nu gasesc

| Whitecherry a răspuns:

Chestia asta am patit-o si eu...statea mai mult de 5 ore in fata pc-ului iar eu langa el ca o "umbra"..pana i-am stins calculatorul, apoi i l-am scos din priza si tot felul de chestii..ne certasem de la asta si ma simteam foarte aiurea. apoi am inceput sa joc si eu aceleasi jocuri..inafara de unele.(Dota, spre exemplu mi se pare foarte dificil), dar Wow am jucat un timp din cauza lui si incepea sa imi placa.
M-am apucat si de CS intr-un timp dar mi-am stricat mouse-ul si m-am lasat.
Toata chestia e ca ar trebui sa il accepti asa cum e. daca nu iti plac "hobby-urile" lui de ce mai esti cu el?

| angalix explică (pentru Whitecherry):

Multumesc de raspuns.
De asemenea ne certam foarte mult de la jocurile acestea, si am incercat si eu sa ma joc, ma jucam si nu-mi mai placea, pentru el jocurile acestea au devenit o dependenta, a devenit agresiv cu mine, nu-mi mai atrage atentie si toata ziua se joaca...