| GabrielaBi a întrebat:

Cine din voi si-a pus vreodata scopul sa slabeasca? Ati reusit?
Daca da, cum? Ce fel de exercitii ati facut, si ce produse ati scos din alimentatie?
Spuneti-mi si mie.As vrea sa slabesc cu 2 kg.
Stiu ca alergatul e cel mai eficient, dar eu nu pot sa ma ocup cu asta.Am avut o trauma si cand alerg ametesc, chiar si la scoala profa ma scuteste de acest normativ.

2 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

E simplu frate, in primul rand trebuie sa gandesti pozitiv, ca poti si vrei sa slabesti
In cel de-al doilea rand trebuie sa stii ca alimentatia conteazauneori mai mult decat sportul cand e vorba de slabit, nu te infometa nu conteaza ce mananci conteaza cat mananci,
In al treilea rand sportul face bine si te mentine in forma daca mananci o ciocolata, caloriile ei le dai jos in 2 ore de alergat,
In ultimul rand cand vezi ca ai slabit 1 kg sau 2-3 nu uita sa te rasplatesti

| Printesa10TM a răspuns:

Renunta la paine, grasimi si dulciuri mai putine. Nu manca dupa ora 19. Daca poti sa faci putina miscare, te ajuta