| FrumusicaSufletista a întrebat:

Credeți ca opinia mea cu referire la faptul ca căsătoria este ca un lanț ce te privește de libertate este greșită sau sunteți de acord cu mine?

Răspuns Câştigător
| RuxyMoon a răspuns:

Eu sunt de parere ca, din momemtul casatoriei risti sa pierzi iubirea treptat deoarece sti ca deja persoan aia e a ta dar daca nu te-ai casatori cu acea persoana ea ar avea sentimente si mai puternici deoarece stie ca poti pleca oricand

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca stai cu o persoana pe care o iubesti nu este o privare de libertate, daca stai cu cineva din obligatie da este o privare de libertate, parerea mea a sta cu o persoana sincera este ceva minunat

| Drimmero a răspuns:

Parerea mea este ca nu iti trebuie o hartie ca sa dovedeasca iubirea dintre 2 indivizi. Nu neaparat ca te priveste de liberatate, aici se pune foarte mult accentul pe fidelitate, ca in orice relatie. Si daca n-ai fi casatorita, tot iti impune barbatul ceva in relatie, iti interzice din gelozie unele lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mareu am crezut ca " casatoria face mai mult rau decat bine. Amundoi nu isi mai bat capul sa impresioneze / sa vina cu ceva nou in relatie pentru ca stiu ca partenerul oricum vine acasa orice s-ar intampla, sunt casatoriti nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Opinia ta, care sună cam aşa "căsătoria este un lanţ care te privează de libertate" este adevărată din unele puncte de vedere.
1. Legal, nu poţi să te mai căsătoreşti.
2. Poate te căsătoreşti cu vreun posesiv\posesivă care te ţine închis în beci, cică oamenii se schimbă după căsătorie.
Însă, nu e în totalitate adevărată, deoarece există şi căsătorii lejere, niciunul dintre parteneri nu e obsedat de control, ambii acordă libertate necesară în limitele bunului simţ (nu ca ea să facă un threesome, sau el să meargă la cu%$^), pur şi simplu să îşi poată face activităţile pe care le făceau înainte de căsătorie, gen tipul să meargă la un meci de fotbal şi să nu zică iubita "mergi la un meci cu băieţii? merg şi eu", am văzut şi cazuri din astea de prostie dusă la extrem, eu n-aş sta cu o tipă ca asta dacă aş fi băiat.
Deci, în oarecare măsură e adevărată şi falsă în acelaşi timp laughing.