| 9988 a întrebat:

Credeti ca exista viata dupa moarte sau credeti ca odata ar fi existat zei? ( argumentati )... celui mai bun raspuns ii dau fundita ( medalie )

4 răspunsuri:
| betty678 a răspuns:

Viaţă după moarte? Cred în aşa ceva într-o oarecare măsură. Adică cred că după ce murim cu toţii vom avea parte de acea mare judecată în faţa lui Dumnezeu pentru tot ceea ce am făcut în viaţă şi apoi El va decide dacă mergem în iad sau în Rai. Iar despre zei...singurul ''zeu'' în care cred este Iisus Hristos. El e singurul zeu în care cred. Părerea mea.

| Fintommi a răspuns:

As prefera mai mult prima varianta. Dar nu as vrea sa cred ca o sa ma transform intr-un spirit apoi o sa imi pierd memoria si o sa imi iau o alta viata de la capat ..as prefera sa raman o fantoma cu amintirile mele ...si sa stiu cine sunt si cine am fost. Cateodata ma intreb daca asta ar fi adevarul.ce am fost in trecut..in alte vieti. Ma rog, nimeni nu poate stii sigur, dar stiu sigur ca ceva este dupa moarte pana la urma.

| Andrada98M a răspuns:

Poti sa te documentezi in legatura cu "Reincarnarea", e foarte interesant, e legat de viata de dupa moarte, probabil ai mai auzit. Ce pot sa zic? Nu sunt impotriva religiei/Dumnezeu/credinciosilor deoarece si acolo este o parte de adevart.
Totus desi reincarnarea si biblia se contrazic, cred in oarecare masura in ambele, de asemenea cred si in viata de dupa moarte.
PS: Legat si de reincarare si crestinism*Biblie* ambele au viata dupa ce ai murit, doar ca la reincarcare mori de mai multe ori.
Bafta in cautari

| Pitiqueex3 a răspuns:

Scurt si la obiect ar fi ca da cred in viata dupa moarte deoarece cred si in zeul Dumnezeu si Iisus Hristos. :*