| vmalex21 a întrebat:

Credeti ca un om poate sa traiasca in singuratatea pentru o perioada mare de timp(fara a avea o viata activa in plan sentimental)? Destui cunoscuti de ai mei mi-au spus ca,, nu se poate,, insa nu mi-au oferit niciun argument.Eu cel putin sunt de parere ca se poate, te poti dedica in totalitate pe plan profesional.

12 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Se poate, dar viata lui va fi nefericita si, cu trecerea anilor, presarata din ce in ce mai mult de frustrari. Pentru mine, sa ajung la batranete si sa nu am sotie, copii sau nepoti ar fi groaznic.

| vmalex21 explică (pentru AFR81):

Asa e insa eu cel putin n-am frustrari...incerc sa ma canalizez spre planul profesional, imi da satisfactie.Cu femeile din ziua de astazi e complicat...majoritatea nu prea stiu ce vor.

| RAY a răspuns:

Normal ca se poate nici eu n-am o relatie si nu sunt cutitul la vena sa spun asa, cred ca cei care cauta o relatie vor sa le fie implinite niste dorinte egoiste si se amagesc aiurea mai ales ca monogamia e un mit mereu se sfrsesc in suferinta astfel de relati

| neutrino a răspuns:

Din pacate, se poate, dar nu doresc nimanui sa treaca printr-o asemenea experienta.

| vmalex21 explică (pentru neutrino):

Din pacate? Vorbesti din postura omului cu prietena, catel, purcel, etc?

| neutrino a răspuns (pentru vmalex21):

Vorbesc in postura omului care a trait o astfel de experienta, traind o mare perioada de timp in singuratatea de care tu vorbesti, refuzand din anumite motive, orice relatie pe plan sentimental si orice relatie cu vechii prieteni si amici. Asadar repet raspunsul meu: se poate trai intr-o astfel de singurate si nu doresc nimanui sa aiba o asemenea experienta.

| vmalex21 explică (pentru neutrino):

Inteleg acest lucru.Deci ai dat un raspuns in cauza.Eu cred ca depinde din perspectiva fiecarui om.Iti multumesc si tie pentru raspuns si iti doresc o zi buna happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Un procent mic de populatie este facut pentru viata solitara, se simt f bine singuri.

| UnBroken2016 a răspuns:

Se poate si inca cum. SUnt atatia barbati si femei care pun munca pe primul loc si dragostea undeva mai pe la urma si functioneaza perfect. Astea sunt balarii de oameni care daca au dragoste se cred in in 9 cer si prostii de genul. Gen femeia care se vede casatorita se vede ani lumina distanta fata de una care e doar iubita.

| pufulescu a răspuns:

Se poate si inca cum! Exista persoane ghinioniste ( nu dau nume ) care de cate ori incearca sa se apropie sentimental de cineva primesc un " pumn in nas ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred ca se poate, eu sunt cea mai fericita cand nu sunt intr-o relatie.

| vmalex21 explică (pentru anonim_4396):

In sfarsit o fata isteata happy