| andrei_9739 a întrebat:

Cum ar trebui sa fie din toate punctele de vedere un adolescent si o adolescenta?

7 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Pai in priml rand ar trebi sa fie ei insisi.
multi adolescenti fac un anumit lucru deoarece il face si celalalt sau il fac majoritatea oamenilor din gasca lor.multi adopta un anumit stil vestimentar sau asculta un anumit gen d muzica deoarece gasca lor d prieteni fac la fel.asta se numeste spiritul d turma.
multi adolescenti incearca sa para ceea ce nu sunt doar sa fie plauti d altii sau doar sa fie cool. f putini adolescenti reusesc sa fie ei insisi si sa isi modeleze personalitatea dupa experentiele prin care trec si sa fie int-un animit fel deoarece asa vor ei.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu e nimeni in masura sa judece. Dar sunt aspecte acceptate in general si de obicei ele sunt necesare la orice varsta si nici nu merita enumerate inca o data. Cred ca marea problema e de obicei in lipsa de educatie a parintilor, de acolo incep multe, dar omenirea progreseaza in ritmul ei propriu, lent pentru un muritor de rand.

| Frogie a răspuns:

Cu siguranta nu cum sunt acum! laughing

| want2bMajestic a răspuns:

Prevazuti cu centura de castitaterolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| want2bMajestic a răspuns:

Ms pentru inteligentul "intelectual" care mi. a dat inteligentarolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respectosi!
Deci eram intr'un magazin si in fata erau niste fete de a 5 a si dupa doua de a 8 a, si una zice " Dar baga'te fata in fata, ce stai ata? Trebuie sa ne respecte pentru ca suntem mai mari. ". Zau ca imi venea sa ii zic vreo doua mai coloratewinking.
Si in autobuz am asistat la o alta sena [exemplu de urmat ].
Un adolescent ia oferit locul sau unei batranici si aceasta i-a zis ceva de genu : " Dumnezeusa te binecuvanteze, nu sunt multi ca tine! ". Gred ca ar trebui sa vedem gesturi ca acestea mai des si sa nu mai trebuiasca ca batranii sa zica asemenea lucruri, dar totusi e foarte frumos cand vrei binele unui strain!
Si din restul punctelor de vedere, fiecare cu educatia primita si cei 7 ani de acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate mai putin stridenti. E aproape imposibil, nu e problema generatiei de acum, e de mult.
Si generatia mea a fost la fel, pana si generatia parintilor mei (in limita posibilitatilor de atunci, cand erai prins pe strada si ti se taia fusta daca era prea scurta si parul daca era prea lung, la baieti).
Acum trebuie facuta o delimitare intre stridenta si nesimtire/prost gust si asta e greu. Tine de mentalitatea celui care da verdictul.