| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti ca ar trebui sa fie un psiholog? Din toate punctele de vedere.

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Psihologu e o persoana la ale carei calitati(rabdarea, placerea de a asculta, sociabilitatea) s-au alaturat pregatirea in care a invatat despre tipurile de oameni si tehnicile de comunicare cu ei.Psihologia e vasta si tot vasta.Mereu se va studia acolo, si mereu se vor adauga lucruri.
Un psiholog nu iti da raspunsuri ci te ajuta sa le gasesti singur, te ajuta sa te intelegi pe tine insuti.

| PussicatDolls a răspuns:

Buna love struck Pai,un psiholog trebuie in primul si in primul rand sa stie sa inteleaga oamenii. happy Sa le vorbeasca frumos, clar si corect, astfel incat sa-i ajute intr-un mod cat mai sigur love struck Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un psiholog in viziunea mea este cineva care trebuie sa te cunoasca din primele cuvinte scoase din gura...sa stie sa tinteasca ce trebuie, sa aiba rabdarea necesara incat sa-ti dea raspunsuri pe masura si sa vina cu completari unde tu ai golurihappy :*

| Sergyuuu a răspuns (pentru anonim_4396):

Un psiholog ar trebui sa te asculte, sa cunoasca ce fire esti, sa nu se enerveze, sa poata da raspunsuri la intrebari, sa linisteasca(daca este cazul) persoana, si nu in ultimul rand sa fie calm.

| anonim_4396 explică (pentru Sergyuuu):

Nu imi amintesc sa fii spus total opusul...

| anonim_4396 explică (pentru Sergyuuu):

In al 2-lea rand am zis in viziunea mea xD