| kris37 a întrebat:

Cum as putea sa-mi conving parintii sa-mi cumpere un telefon nou? eu ii vad mereu ca arunca cu banii peste tot dar pun pariu ca daca i-as intreba ar zice ca nu au bani.

1 răspuns:
| hardybyt a răspuns:

Poti sa ne dai detalii despre activitatea ta? Ajuti cu treburile casnice? Ai note mari la scoala? Atata timp cat iti ajuti parintii cu treburi casnice, ai note bune la scoala, nu fumezi, nu te droghezi, etc. nu vad niciun motiv pentru care nu ti-au lua un telefon nou.
Explica-le si lor acest lucru.