| SorryForPartyRocking a întrebat:

Cum este mai sanatos sa ma spal pe dinti. De la stanga la dreapta sau de la dreapta la stanga?

Răspuns Câştigător
| GumiţăDeCăpşuni a răspuns:

--,-- Sper ca e o gluma...

6 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Http://www.dentist.ro/cum-ne-spalam-corect-pe-dinti
Cred că cel mai corect este aşa, nu putem contrazice, şi mai mult, chiar învăţam, dacă nu ştim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De sus în jos și de jos în sus.

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Ideea este sa te speli..adica sa indepartezi resturile de mancare ramase printre dinti..cum iti este tie mai binelaughing

| Syter a răspuns:

Mai inclinat incepand din vestul gurii.

| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns:

Pai cel mai bine e sa te speli daca dai cu periuta de sus in jos

| gabriela32 a răspuns:

Spalarea pe dinti se practica pornind de sus in jos, de la stanga la dreapta sau invers.
Nu conteaza din ce parte incepi atata timp cat te speli pe dinti.