| SorryForPartyRocking a întrebat:

Cum este mai sanatos sa ma spal pe dinti. De la stanga la dreapta sau de la dreapta la stanga?

Răspuns Câştigător
| GumiţăDeCăpşuni a răspuns:

--,-- Sper ca e o gluma...

6 răspunsuri:
| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns:

Pai cel mai bine e sa te speli daca dai cu periuta de sus in jos

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Ideea este sa te speli..adica sa indepartezi resturile de mancare ramase printre dinti..cum iti este tie mai binelaughing

| gabriela32 a răspuns:

Spalarea pe dinti se practica pornind de sus in jos, de la stanga la dreapta sau invers.
Nu conteaza din ce parte incepi atata timp cat te speli pe dinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De sus în jos și de jos în sus.

| Syter a răspuns:

Mai inclinat incepand din vestul gurii.

| faramatania a răspuns:

Http://www.dentist.ro/cum-ne-spalam-corect-pe-dinti
Cred că cel mai corect este aşa, nu putem contrazice, şi mai mult, chiar învăţam, dacă nu ştim.